"Fiutki, fekalia i oczywiście feminizm" - artykuł w "Wysokich obcasach"

Dziś na dokładkę jeszcze artykuł Joanny Sokolińskiej "Fiutki, fekalia i oczywiście feminizm", który ukazał się w "Wysokich obcasach". Autorka tekstu przedstawia w nim tytuły książek, które podejmują trudną czy nieraz obrzydliwą tematykę. Subiektywnie też ocenia poszczególne pozycje. Zachęcam do przeczytania całości.Fragment:
"Mamy w domu trzy książeczki o kupie. Nie dlatego, że jesteśmy miłośnikami tej tematyki, ale dlatego, że albo my, albo goście odwiedzający nasze dzieci ulegli modzie na dziecięcą literaturę obrzydliwości
Jakiś czas temu Joanna Olech, pisarka i ilustratorka, narzekała w 'Wysokich Obcasach', że nie ma w polskich księgarniach cudowności, jakie widziała na targach książki dziecięcej w Bolonii, że u nas dominuje estetyka i tematyka disnejowska. A tu proszę - rewolucja. Mamy wszystko, wyjąwszy opisywane przez Joannę Olech pozycje o wymiocinach. W dodatku znaczna część tych cacek ma polskich autorów. A oto mój skrajnie subiektywny przegląd Bardzo Dziwnych Książeczek dla Dzieci."


całość TUTAJ!!!

Komentarze