"Świerszczyk" nr 7/2010

Od Wielkiego Czwartku (1 kwietnia) można kupić w kioskach nowy numer „Świerszczyka”, poświęcony tematyce świątecznej. Znajdziemy w nim wierszyk Rafała Witka o zwariowanych kurkach, które zastanawiają się, czy nie powinny znosić pisanek, oraz wierszyk o wielkanocnym stole Małgorzaty Strzałkowskiej do wspólnego czytania. Świerszczyk Bajetan uczy dzieci, że warto sobie pomagać, a opowieść Zofii Staneckiej utwierdzi nas w przekonaniu, że wiosna jest rzeczywiście niezwykłą porą roku.


Tu fragment:
Pewnej wiosny pan Franciszek Strudel, właściciel cukierni „Pod Zającem”, postanowił opuścić miasteczko. Cukiernię zostawił ciotecznemu wnukowi – Ferdynandowi. (...)
– Dziadku – poprosił Ferdynand – powiedz mi tylko, gdzie jest twoja książka z przepisami.
– Pracuj najlepiej, jak umiesz, a wszystko samo się ułoży – uśmiechnął się pan Franciszek. I poszedł.
Tego wieczora młody Ferdynand zakasał rękawy, ustawił na piecu wielki gar i wlał do niego mleko na masę kajmakową. Zbliżała się Wielkanoc i czas pieczenia mazurków. Gdy masa apetycznie zabulgotała, Ferdynand zamieszał ją. Nie był pewien, czy dodał odpowiednią ilość cukru. Nagle od strony sklepu dobiegł go jakiś rumor.
– Kto tam? – krzyknął.
W ciszy, która zaległa po jego pytaniu, usłyszał dziwny chrobot.
Co to było? Czytaj na stronach 16-20.

Kolorowe pisanki turlają się na wszystkich stronach „Świerszczyka”. Jedna z nich jest nawet ze złota!!!
A na rozkładówce wciągający konkurs. W tajemniczym wierszyku kryje się hasło. Dzieci, które z pomocą rodziców je odgadną, mogą wysłać kartkę wraz z kuponem i wziąć udział w losowaniu książek:

Małgorzaty Strzałkowskiej Rym cym cym, rym cym cym, gdzieś mi z głowy uciekł rym
oraz
Joanny Krzyżanek Cecylka Knedelek i fabryka czekoladyPolecam!

Strona "Świerszczyka"

Komentarze

  1. koniecznie muszę lecieć do kiosku!!

    OdpowiedzUsuń
  2. (zapraszam do siebie na początek czegoś, co może będzie dłuższe...)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo lubię to czasopismo, od lat... . Szata graficzna jest rewelacyjna! "Zaprzyjaźniłam" się z nią podczas pisania tekstów do podręczników Nowej Ery (dla przedszkolaków):-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz