Nagroda Literacka Miasta Stołecznego Warszawy dla Pawła Beręsewicza

Wydawnictwo Skrzat informuje:

Z wielką dumą i radością w sercu informujemy, że tegoroczną Nagrodą Literacką Miasta Stołecznego Warszawy (w kategorii literatura dziecięca i młodzieżowa) wyróżniony został przewodnik familijny Warszawa. Spacery z Ciumkami autorstwa Pawła Beręsewicza.
"Przede wszystkim dziękuję moim dzieciom. To one odbyły ze mną 11 długich spacerów. Warszawa jest wyjątkowo dynamiczna, zmienia się. Właściwie powinienem moje dzieci raz jeszcze przegonić po mieście, tylko nie wiem, jak im o tym powiedzieć" - powiedział podczas uroczystej gali laureat, dziękując władzom miasta za wyróżnienie.
A tak mówi o swojej książce: "Chciałem, żeby to była książka pozbawiona takiego sztywnego stołecznego zadęcia, które chyba bywa irytujące dla mieszkańców innych stron Polski. To opowieść o mieście, które miejscami jest ładne, miejscami mniej, które ma fascynującą historię, w którym mieszkali i mieszkają zwyczajni i niezwyczajni ludzie, w którym są miejsca sławne na cały kraj i takie, o których mało kto wie. Warszawa potraktowana jest z przyjacielską poufałością, na którą może sobie pozwolić tylko rodowity Warszawiak". [qlturka.pl]
Nagroda Literacka Miasta Stołecznego Warszawy przyznawana była do 1938 roku. Pierwszym laureatem miejskiej nagrody był najstarszy syn Adama Mickiewicza Władysław, ostatnim - Leopold Staff (1938). Wyróżnieni zostali również twórcy tak wybitni jak Tadeusz Boy-Żeleński (1933) i Maria Kuncewiczowa (1937).
Od trzech lat Nagroda znów przeżywa swój renesans. Laur przyznawany jest w czterech kategoriach - suma poszczególnych wyróżnień wynosi 160 tys. zł. Nagradzani są autorzy: książek o Warszawie, książek dla dzieci i młodzieży oraz literatury pięknej. Kandydatów zgłaszać mogły zarówno osoby prywatne, jak i wydawnictwa. Zostało nadesłanych ponad sto propozycji.


Możesz kupić tu: Warszawa. Spacery z Ciumkami

Oprawa: Twarda
Ilość stron: 276
Rok wydania: 2009
Wydawnictwo: Skrzat
Wymiary: 24.4x21.6cm
ISBN: 978-83-7437-279-4

Komentarze

Prześlij komentarz