Holly Webb "Kora jest samotna"

Recenzuje Asia Sąsiadek!


Helenka bardzo kocha zwierzęta. Kilka lat temu w miejskim parku dziewczynka za bardzo zbliżyła się do pewnego buldoga, który ze strachu chwycił zębami rękaw jej bluzki. To wydarzenie tak bardzo utkwiło jej w pamięci, że od tego czasu boi się psów. Gdy rodzice kupują dla niej i jej brata, Waldka małego szczeniaczka rasy border collie, cieszy się ogromnie, jednak nie jest w stanie zapomnieć zdarzenia sprzed lat. Zakochuje się w pupilku od pierwszych chwil, ale nie potrafi nawiązać z nim kontaktu. Dziewczynka sprawia wrażenie, jakby nie lubiła psów. Prawdziwa więź miłości i przyjaźni wytworzyła się między pieskiem Korą a bratem Helenki, Waldkiem. Jednak pewnego dnia Waldek ma wypadek, łamie nogę i trafia na jakiś czas do szpitala. Kora pozostaje bez swojego ukochanego opiekuna. Jest nieszczęśliwa. Dziewczynka również czuje się samotna bez swojego brata. Postanawia przełamać swoje lęki i zaopiekować się pieskiem. Czy jej się uda? Czy przezwycięży lęk? Czy piesek ją zaakceptuje? Czy się zaprzyjaźnią?

Kora jest samotna to niesamowicie wzruszająca książka Holly Webb. Ukazuje, jak mimo wcześniejszych uprzedzeń i traumatycznych przeżyć rodzi się miłość między człowiekiem a psem. Autorka sugestywnie przedstawia uczucia zarówno czworonoga, który tęskni za swoim opiekunem, jak i Helenki, która pokochała pieska, stara się walczyć ze strachem i zaprzyjaźnić ze zwierzęciem. Jest to idealna lektura dla wszystkich, którzy przepadają za zwierzętami. Pokazuje, ile radości niesie z sobą posiadanie psa, ale również uczy odpowiedzialności, obowiązków. Prezentuje, jak pies zmienia życie, sprawia, że staje się ono barwniejsze i pełniejsze. Przygotowuje do posiadania własnego pupila. Sięgnąć po nią powinien każdy, kto planuje zakup lub wzięcie ze schroniska pieska.

Każdy, kto czytał chociaż jedną książkę autorki, wie, że historie, które porusza są pełne ciepła, miłości i przyjaźni. Uczą prawidłowych zachowań, przełamywania słabości, własnych lęków, przedstawiają cudowną więź między człowiekiem a zwierzęciem. W dzisiejszych czasach opanowanych przez bohaterów, którzy mają wspaniałe moce (Spidermana, Supermana i tym podobnych), których umiejętności są nierealne i fikcyjne, pisarka udowadnia, że zwykli ludzie, dzieci i zwierzęta też mogą być bohaterami. Bohaterami, z których można brać przykład. Wzorcami, które można pokazywać młodym czytelnikom jako warte naśladowania.

Zarówno Kora jest samotna jak i pozostałe pozycje autorstwa Holly Webb przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, ale ze względu na dużą czcionkę i rysunki, które przypominają dziecięce szkice, polecam dzieciom dopiero opanowującym sztukę czytania. Jestem przekonana, że poradzą sobie z tą historią.

Może warto tu zauważyć, że 1% ze sprzedaży książek Holly Webb przeznaczany jest na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Zapraszam również do odwiedzenia strony, na której znaleźć można wiele ciekawych informacji na temat całej serii książek autorki.


Możesz kupić tutaj: Kora jest samotna 

Oprawa: Miękka
Ilość stron: 132
Rok wydania: 2011
Wydawnictwo: Zielona Sowa 
Wymiary: 18.9 x 12.8 cm
ISBN: 9788326501371

Komentarze