Anna Horosin "W świecie psów"

Ta skromniutka publikacja ma przede wszystkim cel edukacyjny. Na kolejnych stronach poznajemy rasy psów. Książeczka nie ma jednak formy tradycyjnego leksykonu. Tu raczej uczymy się przez zabawę. Przedstawiono różne scenki z udziałem psów – na przykład w parku, w salonie psiej piękności, u weterynarza, na wystawie psów czy w psim hotelu. Pod obrazkiem znajduje się krótka historyjka, która pozwala rozpoznać różne rasy.

Dodatkową zachętą do czytania jest tu możliwość doklejenia naklejki do gotowej już scenki. Ta czynność uczy spostrzegawczości, dlatego że dziecko musi odgadnąć, o którym piesku przedstawionym na marginesie mowa, ale również wskazać go na naklejce, a tu niespodzianka – czasem piesek jest większy lub mniejszy od tego z marginesu, co rodzi kolejne wyzwanie dla malucha.

Psy przedstawione na marginesach każdej scenki są dodatkowo szerzej opisane – dowiadujemy się, jaki mają charakter, w jakim środowisku lubią żyć i z jakiego kraju pochodzą. To z pewnością może pomóc przy wyborze psa dla dziecka, kiedy ta chwila już w naszym życiu nadejdzie:)

W domu mamy jeszcze z tej serii W świecie ptaków. Uważam, że to fajna zabawa dla przedszkolaka. A dla dziecka w wieku szkolnym – świetna pomoc do nauki przyrody. Dodaję do listy książek oswajających.

Możesz kupić tutaj: W świecie psów

Oprawa: Miękka
Ilość stron: 24
Rok wydania: 2010
Wydawnictwo: Skrzat
Wymiary: 24.0x21.0cm
ISBN: 9788374375061

Komentarze

 1. Już lepiej. Mogę się ruszać z łóżka:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia!
  Książeczka zapowiada się bardzo ciekawie, na pewno ucieszy miłośników piesków, ale okładka nie zachęca - sprawia wrażenie zaprojektowanej przez małego czytelnika posługującego się naklejkami, a nie plastyka.

  OdpowiedzUsuń
 3. to dobrze, że czujesz się lepiej ... 3mam kciuki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O! Psie życie. Coś dla Tatiany. Zwierzątka to ulubione postaci na obrazkach.
  A psiaki to numer jeden z realu - u cioci jest mały Hugo (Fugo, jak mawia Tatiana). :) Pocieszny pupilek naszej miłośniczki czworonogów.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz