Danuta Parlak "Pan Mruczek i mysia rodzina"


Miłośnikiem książek może być każdy. Także myszki. Zwłaszcza myszki antykwaryczne, czyli takie, które zamieszkują antykwariat. Bo jeśli do tej pory uważaliście, że myszy to tylko polne, ta książka wyprowadzi Was z błędu. Myszy antykwaryczne wgryzają się w książki od pokoleń, uwielbiają spędzać długie wieczory na dyskusjach pełnych trudnych zwrotów. Ta miłość do słowa pisanego i pojęć naukowych ma też swój wyraz w imionach nadawanych mysim dzieciom. Jest tu bowiem i Metafora, i Encyklopedia, i Konstrukcja. Historię tej ostatniej poznajemy bliżej. Konstrukcja właśnie się zakochała. W myszy z supermarketu o imieniu WinterFresh, dla znajomych Łynter. Rodzice, choć niepocieszeni wyborem córki, godzą się na ten mezalians, bo są mimo swej antykwaryczności nowocześni. Jak wiedzie się Konstrukcji w hipermarkecie – to już musicie doczytać sami. Powiem tylko, że wcale nie jest lekko i że do akcji musi wkroczyć kot Mruczek.

Książka Parlak to opowiastka niezwykle humorystyczna. Oparta o elementy rzeczywistości bliskie dzieciom, odwołująca się do dobrze znanych tekstów literackich staje się książką swojską, jakbyśmy już ją czytali nieraz. Znajdziemy tu też subtelną refleksję, że czytanie książek może w którymś momencie okazać się zbawienne dla naszego życia. Bo kiedy już naprawdę nie będziesz wiedział, co zrobić, być może właśnie wtedy dawno temu czytana lektura przyniesie ci rozwiązanie:) Spodoba się nie tylko małym, ale też tym całkiem dużym!

Możesz kupić tutaj: Pan Mruczek i mysia rodzina 
lub na stronie wydawnictwa.

Oprawa: Twarda
Ilość stron: 60
Rok wydania: 2009
Wydawnictwo: BIS
Wymiary: 27.3x21.6 cm
ISBN: 9788375511161

Komentarze

 1. Sympatyczna książka. Ja ciągle przeżywam historię napisaną przez Ulfa Starka, i widzę, że Tatiance też jeszcze nie przeszło. :) Ale tandem myszki i Mruczek zapowiada się zachęcająco.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ilustracje też są bardzo ciepłe!
  Jestem bardziej na chodzi. Mam nadzieję, ze wkrótce uda mi się odesłać Ci książki:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Monika, już mnie motywujesz do działania: ja także zaczynam powoli pakować Twoje skarby. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo, bardzo fajna książka. Zresztą co jakiś czas nominowana do rożnych nagród. Też nam się podoba:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz