Giamila Yehya "Przyjaciółki od pierwszego wejrzenia"


Ilaria ma już prawie 15 lat. Postanawia prowadzić swój własny blog w Internecie, gdzie, niby anonimowa (przyjmuje nick aria), ale jednak na oczach wielu, zamierza opowiadać o swoim życiu. Ma fajnych przyjaciół, są nimi bliźniaczki oraz chłopak o imieniu Luco. Do gronach tych sprawdzonych znajomych wkrótce dołącza nowa w klasie dziewczyna, Alicja. Dziewczyny zaprzyjaźniły się od pierwszego wejrzenia, rozumieją się bez słów. Wkrótce jednak – kiedy Luco decyduje się powiedzieć Ilarii o swych uczuciach – nić porozumienia między przyjaciółkami zostaje zerwana. Co dalej? Musicie przeczytać… :)

Króciutka opowieść Giamili Yehya prowadzona jest nowocześnie – ma formę blogu. Kolejne notatki są więc opatrzone datą i tytułem, na końcu "aria" zazwyczaj dołącza „piosenki” i gdyby książka była interaktywna, z pewnością usłyszelibyśmy sporo ciekawych kawałków. "Aria" wplata też wiele cytatów z książek, zwłaszcza wierszy Emily Dickinson.

To zdecydowanie powieść dla gimnazjalistek. Lektura sygnalizuje, że „przyjaźń to owoc, który dojrzewa powoli” i musi być wystawiona na próby, aby mogła dowieść swej wartości.

Możesz kupić tu: Przyjaciółki od pierwszego wejrzenia 

Oprawa: Miękka
Ilość stron: 112
Rok wydania: 2009
Wydawnictwo: Bernardinum
Wymiary: 12.5x19.5cm
ISBN: 9788373807198
Tłumaczenie: Anna Beata Bagnowska

Komentarze

  1. Czy zdradzisz nam, co lubisz?
    http://poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/2010/09/Lubie.html

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz