Katarzyna Zychla “Przygody Maksa”, “Maks i przyjaciele”

Recenzuje joangot!

Maks to bardzo sympatyczny hipopotamek, który poznaje otaczający go świat w towarzystwie mamy i przyjaciół. Każda książeczka zawiera trzy opowiadania i jest adresowana do maluchów od drugiego roku życia. Usiadłyśmy więc z córą na kanapie i rozpoczęłyśmy lekturę. Moja czterolatka oczekuje już dłuższych tekstów, więc pochłonięta analizowaniem ilustracji wciąż prosiła o kolejną historię. Nawet nie wiem, kiedy przeczytałyśmy całość i... No cóż trzeba było przeczytać jeszcze raz.


 Julii bardziej spodobał się Maks i przyjaciele, ponieważ tam hipopotamek bawi się ze swoimi przyjaciółmi i przygód ma nieco więcej. Pojawiają się problemy, których mały człowiek jest coraz bardziej świadomy - odrzucenie przez grupę jednego z dzieci (Maks i kałuża), dzielenie się zabawkami (Maks i hipcia), wyobrażanie niezwykłych i abstrakcyjnych rzeczy (Maks i chmurka). Przygody Maksa opowiadają o codziennym życiu naszego bohatera w domu i jego relacji z mamą, o dojrzewaniu do własnych decyzji (Maks i Klara), o nauce liczenia (Maks i liczby), o trudnościach w zasypianiu (Maks i mucha). Katarzyna Zychla posługuje się prostym i pięknym językiem, który trafia do serc i wyobraźni małych dzieci. Jej opowieści są pełne ciepła, barwne i poruszają sprawy ważne dla przedszkolaków.

Uwagi edytorskie. W serii “Świat Maksa” zaplanowano jeszcze inne tytuły: Maks poznaje świat i Zabawy Maksa. Agnieszka Filipowska jest autorką ilustracji, opracowania graficznego i projektu okładki, co sprawia, że czytelnik dostaje do rąk spójny i estetyczny projekt. Piękna szata graficzna zachęca do lektury, a kolory i wzory, które wypełniają poszczególne kartki skupiają na sobie uwagę maluszków.Możesz kupić tutaj: Maks i przyjaciele 

Oprawa: Miękka
Ilość stron: 32
Rok wydania: 2012
Wydawnictwo: Skrzat 
Wymiary: 16.5 x 22.0 cm
ISBN: 9788374377423

Komentarze