Thomas Flintham „Labirynty nie z tej ziemi”


„Labirynty nie z tej ziemi” Thomasa Flinthama zostały dziś wywołane do tablicy przez fejsbukowych Lubicieli:)

Grafiki pochodzą ze strony autora, dlatego angielski tekst!

Propozycja Flinthama to nowoczesny misz-masz. Przede wszystkim jest to zeszyt ćwiczeń. Zgromadzone na 96 stronach labirynty aż proszą o chwycenie za kredkę i poprowadzenie jej z punktu A do punktu B. Labiryntów tu od groma, a każdy inny – utworzony z rogów, macek ośmiornicy czy promieni słonecznych. Gdyby ktoś ci nie powiedział, że to labirynt – mógłbyś się chwilami nie zorientować. Bo też książka Flinthama jest przede wszystkim picture bookiem, gdzie obraz gra pierwszą rolę. Labirynty wychodzą przy okazji…


Większość zadań stanowi odrębną historię. Pośród nich umieszczono dwie dłuższe opowieści – o Małym Rycerzu i Astropiotrku. Ci dwaj przeżywają przygody, pokonując kolejne labirynty. Autor używa w tym przypadku czasem konwencji komiksowej, dzięki czemu wprowadza skromną akcję.

Oszczędne, ale nowoczesne grafiki przypominają mi czyjeś prace (Kacpra Dudka najbardziej). Być może to kwestia stylu rodem z komputera? Skąd pomysł na labirynty? – wydaje się, że autor ma pod ręką zawsze kawałek kartki papieru i gdy tylko zaczyna mu się nudzić, rysuje. Ja w takich sytuacjach tworzę skomplikowane, kubistyczne formy. Moja znajoma maluje florystyczne wzory. Kiedy oglądam prace Flinthama odnoszę wrażenie, że zasadniczy trzon jego prac stanowią właśnie takie nagryzmolone na marginesie esy-floresy. Potem dopiero całość została dopowiedziana, dookreślona przez fabułę.


Z labiryntami możecie ćwiczyć spostrzegawczość Waszych dzieci, ale też wyobraźnię przestrzenną i logiczne myślenie. Czarno-białe strony zachęcają ponadto, by całość dostała trochę koloru. Udanej zabawy!

W ofercie wydawnictwa jest też to:

http://nk.com.pl/lamiglowki-nie-z-tej-ziemi/1966/ksiazka.html#.U3MVY3ZYddg


Możesz kupić tutaj: Labirynty nie z tej ziemi 

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Wymiary: 205 x 275 x 5
Oprawa: Miękka
Rok wydania: 2014
ISBN: 9788310126306

Komentarze

  1. AAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!! Muszę mieć!!!!!!!!!!! Bo synowi już wszystkie możliwe labirynty z netu pościągałam! Dzięki Ci, dzięki za info!!!!!!!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Niby szaruchy, ale jakoś fajnie zrobione. Tylko cena mnie odstrasza. Książka tej grubości i do prac niespecjalnie kreatywnych (w sensie, że nie zostawi się jej nawet na jakiś czas, żeby była albumem prac) za 19,90?

    OdpowiedzUsuń
  3. Gdzieś widziałam za 12 zł. Chyba na stronie NK. U nas będzie stała na półce z książkami ze względu na ilustracje.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz