Aniela Cholewińska-Szkolik "Bajki o misiach z różnych stron świata"


Przepis na książkę Anieli Cholewińskiej-Szkolik jest bardzo prosty. Bohaterami jej czternastu opowieści są misie, które zamieszkują pokoje dzieci z różnych krajów i kontynentów. Spotkamy tu i Maju Dżi z Indii, i Płatka z Arktyki, i Metino z Meksyku, i Fikusa z Australii. Jest też Milusia z Polski oczywiście. Misie mają swoich opiekunów dziecięcych. Ogromnie się przyjaźnią i bardzo sobie pomagają. Wspólnie też przeżywają przygody – takie zwykłe, codzienne, jak zorganizowanie przyjęcia urodzinowego, przygotowanie posiłku czy – może nieco bardziej sensacyjnie brzmiące – łapanie łobuzów. Historie tworzone są w oparciu o lokalny koloryt, dlatego dzieci mają szansę dowiedzieć się, że w Berlinie stoi Brama Brandenburska, jakie potrawy można zjeść w Japonii czy też jak wygląda karnawał w Brazylii. Ten element edukacyjny został sprytnie w książce przemycony – młody czytelnik uczy się o kulturach jakby przy okazji.

Opowieści o misiach to historyjki dość krótkie. Doskonale powinny się sprawdzić w przypadku mniejszych dzieci, dla których misie to najwięksi przyjaciele i bez których nie chcą się nigdzie ruszyć. Proponuję też czytać je dzieciom, które nie mają jeszcze tej cierpliwości w słuchaniu – bajki te to czytanki na pięć minut, w dodatku zostały barwnie zilustrowane, co pomoże skupić uwagę.

Moje dzieci bardzo polubiły opowieści o misiach. Czytamy je i za dnia, i wieczorem. To naprawdę sympatyczna, prosta i bezpieczna lektura.

                                
Możesz kupić tutaj: Bajki o misiach…

Ilustracje: Marta Kurczewska
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 80
Rok wydania: 2011
Wydawnictwo: Book House
Wymiary: 24.0 x 22.5 cm
ISBN: 9788376125275

Komentarze