sobota, 23 czerwca 2012

Do wygrania książka "Mocni ojcowie, mocne córki" Meg Meeker

Szczegóły tutaj

oraz recenzja:) 
Fragment recenzji:


Książka Meg Meeker zmierza w kierunku stania się bestsellerem na polskim rynku księgarskim. Od pewnego czasu słyszałam bowiem głosy zachwytu nad tą lekturą, dziś jednak mogę powiedzieć – rzeczywiście jest świetna. (...)
Bo kiedy czytasz, że „40,9% dziewcząt w wieku czternastu do siedemnastu lat doświadcza niechcianego stosunku płciowego, głównie z powodu lęku przed gniewem swoich chłopaków”, to oczywiście możesz machnąć ręką i pomyśleć: „eee, to w Stanach, u nas jest inaczej”. Jeśli jednak masz oczy choć trochę otwarte na świat ludzi młodych, zdasz sobie szybko sprawę, że się oszukujesz. A jeśli w dodatku masz nastoletnią córkę, poczujesz wolę walki. To skupienie Meeker na faktach pomaga więc nie tylko otwierać oczy, ale rodzi w czytelniku potrzebę zrobienia czegoś. Szybko jednak ów zapał mógłby zgasnąć, bo przychodzi myśl kolejna: „a co ja mogę?”. I tu z pomocą przychodzi rzeczowość autorki także w innym względzie. Bardzo konkretnie podpowiada, jak sobie i córce pomóc. Podaje więc przykłady zachowań ojców i ich córek (pacjentów) – niektóre mają piękny finał, inne kończą się rodzicielskim fiaskiem – które mogą zainspirować. Daje także mnóstwo wskazówek, co zrobić. Trzeba przyznać, że jest surowa wobec świata mężczyzn. Wytyka ich ojcowskie błędy bez mrugnięcia okiem.

3 komentarze:

 1. Można częściej pisać posty?!

  OdpowiedzUsuń
 2. Po przeczytaniu wielu pochlebnych opinii i recenzji postanowiłam, że zamówię sobie tę książkę.
  Jutro powinna być u mnie - już nie mogę się doczekać. To powinna być fajna wakacyjna lektura:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej, ja mam pytanie małe. Czy byłabyś zainteresowana umieszczeniem w Katalogu Czytelniczym? Wystarczy tylko, że dodasz Katalog do linków i napiszesz w komentarzu bądź w mailu, żebym wpisała na listę Twojego bloga. :) Oczywiście, do niczego nie zmuszam.
  Pozdrawiam serdecznie. :)

  OdpowiedzUsuń