Do wygrania książka "Mocni ojcowie, mocne córki" Meg Meeker

Szczegóły tutaj

oraz recenzja:) 
Fragment recenzji:


Książka Meg Meeker zmierza w kierunku stania się bestsellerem na polskim rynku księgarskim. Od pewnego czasu słyszałam bowiem głosy zachwytu nad tą lekturą, dziś jednak mogę powiedzieć – rzeczywiście jest świetna. (...)
Bo kiedy czytasz, że „40,9% dziewcząt w wieku czternastu do siedemnastu lat doświadcza niechcianego stosunku płciowego, głównie z powodu lęku przed gniewem swoich chłopaków”, to oczywiście możesz machnąć ręką i pomyśleć: „eee, to w Stanach, u nas jest inaczej”. Jeśli jednak masz oczy choć trochę otwarte na świat ludzi młodych, zdasz sobie szybko sprawę, że się oszukujesz. A jeśli w dodatku masz nastoletnią córkę, poczujesz wolę walki. To skupienie Meeker na faktach pomaga więc nie tylko otwierać oczy, ale rodzi w czytelniku potrzebę zrobienia czegoś. Szybko jednak ów zapał mógłby zgasnąć, bo przychodzi myśl kolejna: „a co ja mogę?”. I tu z pomocą przychodzi rzeczowość autorki także w innym względzie. Bardzo konkretnie podpowiada, jak sobie i córce pomóc. Podaje więc przykłady zachowań ojców i ich córek (pacjentów) – niektóre mają piękny finał, inne kończą się rodzicielskim fiaskiem – które mogą zainspirować. Daje także mnóstwo wskazówek, co zrobić. Trzeba przyznać, że jest surowa wobec świata mężczyzn. Wytyka ich ojcowskie błędy bez mrugnięcia okiem.

Komentarze

 1. Można częściej pisać posty?!

  OdpowiedzUsuń
 2. Po przeczytaniu wielu pochlebnych opinii i recenzji postanowiłam, że zamówię sobie tę książkę.
  Jutro powinna być u mnie - już nie mogę się doczekać. To powinna być fajna wakacyjna lektura:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej, ja mam pytanie małe. Czy byłabyś zainteresowana umieszczeniem w Katalogu Czytelniczym? Wystarczy tylko, że dodasz Katalog do linków i napiszesz w komentarzu bądź w mailu, żebym wpisała na listę Twojego bloga. :) Oczywiście, do niczego nie zmuszam.
  Pozdrawiam serdecznie. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz