Pomoc dla Fundacji "Dzieci które kochacie"

Dzieci Które Kochacie - Fundacja ARCHON+ poprosiła mnie o umieszczenie na blogu linka do bezpłatnego programu PIT-y 2009. Ponieważ sprawa dotyczy dzieci i niesienia im pomocy, prośbę spełniam!

Trochę o samej fundacji. Jest ona organizacją pozarządową, która powstała z inicjatywy Barbary Mendel.

Misją Fundacji jest niesienie wszechstronnej pomocy dzieciom osamotnionym, pozbawionym z różnych przyczyn opieki rodzicielskiej. Dziecko żyjące poza rodziną, w placówce opiekuńczo-wychowawczej, zwanej potocznie domem dziecka nie znajdzie matczynej miłości i ojcowskiego wsparcia. Nie nauczy się też borykania z codziennymi problemami i pułapkami, które niesie dorosłe życie.

Celem Fundacji ARCHON+ jest wspieranie rodzinnej opieki zastępczej dla osamotnionych dzieci. Tylko w rodzinie dziecko ma zapewnione optymalne warunki, aby mogło normalnie się rozwijać. Aktualnie w Polsce pod opieką Państwa znajduje się ok. 70 000 dzieci. Wychowują się w rodzinach zastępczych oraz w domach dziecka. Rodzin zastępczych jest wciąż za mało a w dużych, przepełnionych domach dziecka przebywa jeszcze ok. 20 000 dzieci. Trzeba im jak najszybciej pomóc, aby znalazły swój dom, trafiły do adopcji lub rodziny zastępczej.

Fundacja ARCHON+ ma za zadanie wspieranie rodzin, które podjęły się pełnienia trudnej roli rodziców zastępczych. Pomagać będzie w remontach i przystosowaniu domu, aby rodzice zastępczy mogli stworzyć warunki optymalne do pomocy dzieciom oraz aby coraz więcej dzieci z rodzin patologicznych lub z domów dziecka mogło trafiać do takich rodzin.
Program PIT-y 2009 pozwala na sprawne i samodzielne rozliczenie się z fiskusem. Umożliwia również przekazanie 1% podatku na dalszą działalność Fundacji, czyli realne wsparcie dla konkretnych osób.

Nie zapomnijcie o swoim 1%


Komentarze

  1. Bardzo słuszna inicjatywa - popieram autorkę bloga. Miałam do czynienia z tą Fundacją (organizowała wyjazd wakacyjny dla mojego dzieciaka) - świetni ludzie!!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz