Wojciech Widłak, Paweł Pawlak "Podręczny NIEporadnik. Grzebień"

Profesor Kurzawka i adiunkt Kwas mają pełne ręce roboty. Kolejny – po młotku – przedmiot, którego niezastosowanie trzeba sprawdzić, to grzebień. Ale, ale… paniusiu!, konkretniej o książce!

Parafrazując autora: w życiu codziennym spotykamy się z rozmaitymi książkami. Wiele z nich wymyślono po to, by ułatwiły nam życie. Żeby jednak uniknąć rozczarowań, napadów melancholii lub bezsilnej złości, dobrze jest wiedzieć, do czego dana książka nie służy.

Do czego NIE służy ta książka:

- czytania pod ławką na lekcji (nagłe parskanie, nerwowy chichot czy – nie daj Boże! – rżenie ze śmiechu doprowadza nauczycielkę z polskiego do groźnej dla otoczenia szewskiej pasji, a profesora z biologii do nerwicy żołądka)

- czytania przed snem (lektura w łóżku prowadzi do rozbudzenia)

- podarowania koleżance, w której się podkochujesz (koleżanka odczytuje lekturę zgoła odwrotnie niż powinna; uskarża się przyjaciółkom, że jesteś niewychowany i twierdzisz, że powinna iść do fryzjera)

- odłożenia na półkę (odkładanie grozi nadwyrężaniem mięśni i stawów ręki na skutek częstego zdejmowania w celach ponownej lektury)

- inspirowania się ilustracjami na lekcjach plastyki (może doprowadzić do rozgłosu i sławy, które w tym jakże młodym wieku skończyłyby się uderzeniem wody sodowej do głowy)

Wobec powyższych informacji NIEzainwestowanie w powyższą publikację grozi czystym szaleństwem!PS

To jedna z najgorętszych publikacji roku – śmiem twierdzić – mimo że ten dopiero się właściwie zaczął. Tym milej mi książkę przedstawić, że dziś jej premiera!

PSS PPS Tak czy siak!
Pozdrowienia dla profesora Kurzawki i adiunkta Kwasa!


Wydawnictwo Czerwony Konik

Możesz kupić tutaj w atrakcyjnej cenie: Podręczny nieporadnik. Grzebień

Komentarze

 1. Na tę serię jestem nakręcona i napalona. I raczej kupię, żeby była z nami. Zresztą wypożyczyć i tak się nam na razie nie udaje... Niestety.
  Dobrej nocy. :-))

  OdpowiedzUsuń
 2. Wojciech Widłak17 marca 2010 10:06

  Ostrzegamy, że ta wyważona, rzeczowa i tak pochlebna opinia będzie stanowiła dla nas zachętę do dalszej wytężonej pracy.
  1/2 prof. Kurzawki i adiunkta Kwasa
  /z up./ podpis czytelny: Wojciech Widłak

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz