Ann Bryant "Srebrne Wieże", "Aktorki ze Srebrnych Wież"

Szkoły przedstawiane w książkach zawsze wywołują w czytelniku ukłucie zazdrości, że oto przyszło nam chodzi do zwykłych, szarych polskich podstawówek. A mogło być tak pięknie – jak w Hogwarcie czy w Srebrnych Wieżach – wystarczyłaby ta odrobina wyobraźni i chęci, by stworzyć szkoły ciepłe i interesujące:)

Srebrne Wieże z powieści dla dziewcząt Ann Bryant to placówka marzeń. Choć z internatem, to jednak bardzo przypominająca dom. Ekskluzywna. Wiele budynków tworzy tu coś na kształt miasteczka. Dziewczyny uczą się tutaj, bo mają bogatych rodziców lub dostały stypendium. Zamieszkujące Ametystowy Pokój dziewczynki to: Katy (narratorka Srebrnych Wież), Georgie (narratorka Aktorek…), Mia, Grace, Jess, Naomi. Każda ma inne zdolności. Co ważne, szybko się polubiły i wzajemnie się wspierają.

Katy, która daje nam się poznać w Srebrnych Wieżach, jest wyrocznią mody. Uwielbia projektować stroje. Jej mama jest słynną aktorką, ale dziewczynka nie chce się z tym afiszować, bo widzi, że ludzie nadmiernie i fałszywie wtedy nią się interesują. Bardzo szybko zaprzyjaźnia się z Naomi, prawdziwą księżniczką, która ma podobny problem – oczy wielu są na niej skupione tylko dlatego, że jej rodzice są z rodziny królewskiej. Na przykład oczy Lydii, która robi wszystko, aby zniszczy przyjaźń Katy i Naomi.


W Aktorkach ze Srebrnych Wież bliżej poznajemy rozgadaną i roztrzepaną Georgie. Jest chyba najmniej zamożna za wszystkich, do tego słabo się uczy, ale ma talent aktorski. Można powiedzieć, że pasja ta pochłania ją bez reszty. Dlatego startuje w szkolnym castingu do roli Amy w sztuce Zamki na lodzie, adaptacji powieści Louise M. Alcott Małe kobietki. Ma jednak rywalkę, starszą i zdolną Carę. Czy uda się jej dostać rolę?

Seria książek Ann Bryant nie aspiruje do miana powieści wybitnych. To popularne czytadła dla młodych panien, które wciąż jeszcze fascynują się różem. Świat jest tu dość wyidealizowany i cukierkowy. Co mi się jednak spodobało, to dotykanie ważnych dla nastolatek problemów – rywalizacji, oszukiwania, mówienia prawdy i przyjaźni w końcu. W lukrowym świecie Srebrnych Wież dziewczynki pozostają dziewczynkami ze wszystkimi tymi cechami, które w ogóle do różu nie pasują. Panienkom w wieku szkolnym, czegokolwiek złego bym tu nie powiedziała, i tak z całą pewnością się ten cykl spodoba.

Możesz kupić tutaj: Srebrne Wieże i tu: Aktorki ze Srebrnych Wież

Oprawa: Miękka
Ilość stron: 128
Rok wydania: 2009
Wydawnictwo: Akapit Press
Wymiary: 13.0x20.0cm
ISBN: 978-83-616-3560-4
Tłumaczenie: Iwona Żółtowska

Komentarze

  1. właśnie wyporzyczyłam srebrne wierze z biblioteki szkolnej

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz