Interesujące nowości maja

Bardzo żałuję, że za książki trzeba płacić. Nie wszystkie, które są wartościowe, mogą się więc znaleźć w naszej biblioteczce. Nie wiem, czy kiedyś będzie nam dane je przeczytać - mam nadzieję, że biblioteka nas jakoś poratuje.
W każdym razie  w tym chmurnym maju wydano kilka ciekawych książek. Oto one:
 (notki pochodza od wydawców):

Ewa Solarz, Aleksandra i Daniel Mizielińscy D.E.S.I.G.N D.E.S.I.G.N. - kontynuacja przebojowego D.O.M.K.U.- to nowatorska książka dla dzieci o najbardziej wszechobecnej i najbardziej niedocenianej ze sztuk - designie.
D.E.S.I.G.N. to historia wzornictwa w pigułce: pasjonujący przegląd 69 najciekawszych domowych przedmiotów z ostatnich 150 lat - od tych klasycznych po te najbardziej zwariowane: łóżko w kształcie ringu bokserskiego, pobazgrany żyrandol czy lustro kościotrup. Większość z nich to ikony designu zaprojektowane przez najwybitniejszych projektantów - od Le Corbusiera po Philippe'a Starcka. Poprzez lekkie i dowcipne opisy, barwne anegdoty i jeszcze barwniejsze ilustracje D.E.S.I.G.N. bawi, zadziwia i uwrażliwia na estetykę i formę otaczających nas przedmiotów.
Wydawnictwo: Dwie Siostry

Możesz kupić tutaj: D.E.S.I.G.N

Adam Jaromir ZarafaKról Karol X i jego dwór, a już wkrótce i cały Paryż stoją na głowie. Czyżby rewolucja? Nic podobnego! To ... Zarafa, szlachetny abisyński "kamelopard", który na wezwanie Wielkiego Paszy porzucił dom i akacje, aby swą opowiastką przywrócić uśmiech na twarzy zasmuconego króla. Zarafa, ta najdziwniejsza a zarazem najprawdziwsza z bajek, to książka, urzekająca aż czterema atutami: zabawnym tekstem Adama Jaromira, świetnymi jak zwykle ilustracjami Pawła Pawlaka, pięknym opracowaniem graficznym Doroty Nowackiej oraz ciekawym, żyrafiastym formatem.
Wydawnictwo: Muchomor


Możesz kupić tutaj: Zarafa


Wojciech Feleszko Nóż w palcu. Skaleczenie
Druga część edukacyjnej serii "Na sygnale" będzie równie dobra co "Przeziębienie", a nawet jeszcze lepsza! Poleje się krew, wszak skaleczenie u dzieci to częsty problem. Ale od czego jest dr Orzeszko!
W nowej części "Nóż w palcu. Skaleczenie" Julka Nosek zatnie się w palec, bo w pośpiechu będzie robić sobie kanapkę do szkoły. Trzeba zatamować krew i czym prędzej jechać do dr. Orzeszki. W tym samym czasie jesteśmy świadkami akcji, która rozgrywa się w środku palca. Pojawiają się dzielne płytki krwi (w kaskach i z narzędziami godnymi zawodowych budowniczych), które próbują zatamować krwawą powódź, na straży czuwają znani dobrze z pierwszej części Limfocyt i jego pluton, na dogodny moment wtargnięcia do rany czyhają fioletowe paciorkowce... Cała akcja kończy się fachowym szyciem rany przez dr. Orzeszkę.
Autor dr Wojciech Feleszko znów wykorzystał swój talent pisarski i wiedzę medyczną, i stworzył barwną opowieść dla małych pacjentów. Właściwie nie tylko dla małych, bo znam wielu dorosłych fanów pierwszej części "Lądowanie rinowirusów. Przeziębienie".
Wydawnictwo: Hokus-Pokus

Annelore Parot Yumi


Yumi to czarująca drewniana laleczka z Japonii, czyli kokeshi – z nią odkrywamy zwyczaje, ubiory i kuchnię mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni. Yumi jest bardzo „na czasie” – ma modne stroje, lubi się bawić z przyjaciółkami, zabiera nas nawet do japońskiego sklepu z kostiumami dla przebierańców! Książka-zabawka – zawiera gry na spostrzegawczość (otwory i rozkładanki), rozwija wyobraźnię, pobudza ciekawość, uczy otwartości na nieznane kultury. Cieszy oko – każda strona błyszczy jak japoński jedwab, roi się od szczegółów, iskrzy żywą kolorystyką. To coś więcej niż zwykła książka!
Wydawnitwo: Format


Możesz kupić tutaj: Yumi

Sven Nordqvist Pettson na biwakuPettson i Findus znaleźli na strychu namiot i zapragnęli urządzić sobie biwak na rzeką, a przy okazji złowić trochę ryb. Jednak nie udało im się wyjść z domu, bo wszystkie kury także chciały iść nad rzekę. Wobec tego namiot został rozbity w ogrodzie. Sąsiad Gustavsson znowu miał się czemu dziwić...
Kolejna książka ze wspaniałej serii znakomitego szwedzkiego ilustratora i autora ubawi dzieci i dorosłych specyficznym poczuciem humoru i pełnymi szczegółów ilustracjami.
Wydawnictwo:MediaRodzina

Joanna Olech Pulpet i Prudencja. Smocze Pogotowie PrzygodowePompon, słynny smok przygarnięty przez rodzinę Fisiów, ożenił się i ma dwoje dzieci. Są to bliźniaki Pulpet i Prudencja. Chodzą do zwykłej szkoły z dziećmi, które je zaakceptowały i wcale się nie dziwią, że w ławce siedzą dwa bystre smoki w kolorze limonkowym. Pewnego dnia Pulpet i Prudencja wybierają się z przyjaciółmi do Transylwanii w poszukiwaniu swoich przodków. Fantastyczne poczucie humoru i wartka akcja to cechy pisarstwa Joanny Olech. Autorka również wykonała ilustracje do tej mądrej książki, która w subtelny sposób uczy tolerancji i otwarcia na innych.
Wydawnictwo: Znak

Możesz kupić tutaj: Pulpet i Prudencja.

Komentarze

 1. Jupikajej!!! Nowy Pettson!!!! :D:D:D

  OdpowiedzUsuń
 2. To samo chciałam napisać. :) O nowym Petsonie. :) Ale nie tylko. Bo wszystkie wymienione tytuły wodzą na pokuszenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie ta Yumi zwłaszcza ciekawi. Na stronie wydawnictwa jest rozkładówka i wygląda to oryginalnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. PS
  I mam nadzieję (plan) co miesiąc podawać te najciekawsze premiery wydawnicze. Zobaczymy, czy mi się uda dotrzymać słowa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja chyba zacznę grac w toto-lotka:))))

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo jestem ciekawa "Pulpeta i Prudencji". "Pomponem w rodzinie Fisiów" byłam zachwycona, muszę kiedyś napisać recenzję tej książeczki.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz