Iwona Czarkowska "Kocia odkrywalnia tajemnic"

Koty w roli detektywów to pomysł Iwony Czarkowskiej na książkę dla dzieci. Mrukot, Mlekot i Myszkot mieszkają w Kocinie Górnej, w domu „Pod Czarnym Kotem”, gdzie prowadzą swoje biuro detektywistyczne. Kocina Górna to ciekawa miejscowość, zupełnie bajkowa. Tuż obok rynku na przykład mieszka rodzina Smok-Smoczyńskich, która prowadzi skromny bar mleczny „Smoczna Pożeralnia”. Do biura co jakiś czas zgłaszają się zaniepokojeni mieszkańcy miasteczka, którym coś ukradziono, na których ktoś napadł lub ponieważ kogoś porwano. Autorka tworzy więc osiem opowiastek ujawniających kocie umiejętności.

Bajeczki Czarkowskiej są króciutkie, nawet mam wrażenie, że zbyt krótkie. W czasie jednego posiedzenia z małym molem książkowym jesteśmy w stanie przeczytać całą książkę. Kocie przygody są w gruncie rzeczy proste. Ot, trzeba odkryć, kto obgryzł pół rękawa marynarki, gdzie zniknęła kukułka z zegara, co kryje się w walizce Mrukota… Zagadki udaje się rozwiązać za sprawą dowodów zostawionych na miejscu przestępstwa.

Kocia odkrywalnia tajemnic zachęca do uważnego obserwowania świata. Tajemnice bowiem kryją się za każdym rogiem. Uczy, że spostrzegawczość to pierwsza ważna cecha każdego dobrego detektywa. Chłopcy, zainteresowani tematyką kryminalną, policjantami, detektywami i tajemnicami, mogą znaleźć w tej książeczce niemało inspiracji.Możesz kupić tutaj: Kocia odkrywalnia tajemnic

lub na stronie wydawnictwa
Ilustracje: Jacek Pasternak
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 64
Rok wydania: 2009
Wymiary: 17.0x24.5cm
ISBN: 9788375511260

Komentarze

  1. mój aparat? no chyba tak, sama nie wiem ... gubię się jeszcze ;)
    jak tam się czujemy?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz