Grzegorz Kasdepke "Horror! czyli skąd się biorą dzieci"


Lektura książek Kasdepke przyprawić może o siwe włosy, bo jeśli moje dzieci kiedyś będą miały takie pomysły, jak bohaterowie Horroru!…, to jest się czego bać. Otóż w pewnym przedszkolu wśród dzieci rozchodzi się plotka, że ich wychowawczyni, pani Miłka, pożera dzieci. Jedno właśnie połknęła, czego dowodem jest jej duży brzuch. Rozalka, Grześ i Bodzio ani myślą siedzieć bezczynnie. Chowają się po kątach, a Bodzio – określany nie bez kozery rezolutnym, zakrada się do gabinetu pani dyrektor, by podjąć odpowiednie kroki, czyli zadzwonić na policję!

Najnowsza książka Grzegorza Kasdepke może pełnić kilka funkcji. Po pierwsze, to przezabawna opowieść dla dzieci, przy której czytaniu pośmieje się i rodzic. Po drugie, to książka edukacyjna – słuchając typowych dla autora fabuł, maluch koniec końców otrzymuje konkretne informacje na temat tego, skąd się biorą dzieci. Kasdepke nie owija tu w bawełnę – rodzice, gdy się kochają, kładą się na golasa i przytulają. Siusiak taty rośnie i można go włożyć w to miejsce u mamy do siusiania. W chwili przyjemności z siusiaka wypływają plemniki i gonią co tchu do jajeczka w brzuchu mamy. I wtedy zaczyna się dziecko! Konkretnie, prawda?! Dlatego, po trzecie, Horror!… to propozycja, która dodaje rodzicom odwagi, ale i podpowiada, jak rozmawiać z przedszkolakiem o seksie. Zwłaszcza, że na ostatnich stronach znajdziemy pożyteczne „rady dla dzieci/rodziców”. Maluchom sugeruje się tu, by o wszystko pytały rodzicom, a tym z kolei – by nie wpadali w panikę.

Kasdepke pokazuje dorosłemu czytelnikowi jeszcze jedną prawdę o dziecku. Mianowicie gdy brakuje rzetelnych informacji i zainteresowania dziecięcymi lękami, zaczyna dziać się horror. Wyobraźnia szkraba bowiem pracuje na zwiększonych obrotach i może napytać brzdącowi (i nam!) biedy. Nie wierzycie? Sami posłuchajcie kilku cytatów z książki. Więc skąd biorą się dzieci?

- Dzieci rosną w ziemi (…). Trzeba je podlewać, bo jak nie, to będą małe i krzywe.
(…)
- Dzieci kupuje się na Allegro. Jeżeli rodzice wylicytują je za zbyt duże pieniądze, to potem trzeba pożyczyć od babci emeryturę.
(…)
- Z internetu (…). Trzeba się zalogować na odpowiedniej stronie, a potem dziecko dostarcza kurier.
:):):):)

Możesz kupić tutaj: Horror! czyli skąd się biorą dzieci

Ilustracje: Marcin Piwowarski
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 64
Rok wydania: 2010
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Wymiary: 17.0x22.0cm
ISBN: 9788310117816

Komentarze

 1. Książka zapowiada się kapitalnie, a pomysł z połknięciem podopiecznego super! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kasdepke jest kapitalny. Podziwiam płodność tego autora i jego niesłabnącą wciąż formę - każda książka jest równa i poziomem nie odstaje od poprzednich.

  OdpowiedzUsuń
 3. To samo słowo mi przyszło na myśl - kapitalna :) Lubię połączenie 'nauki' i zabawy - świetna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej, jeśli chcesz pożyczyć 'Pochwałę' mogę Ci ją wysłać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz