Grzegorz Kasdepke "Akademia detektywa Pozytywki. Zeszyt pięciolatka"


Za co uwielbiam detektywa Pozytywkę? Oczywiście za jego poczucie humoru, pozytywne nastawienie do świata i barwność szeroko pojętą. Detektyw Pozytywka to bohater książek Grzegorza Kasdepke. Obecnie poznajemy go w nowej roli – został przewodnikiem pewnej Akademii. Dwu-, trzy-, cztero- i pięciolatki zostają przez niego oraz mieszkańców kamienicy zaproszeni do zabawy, która rozwija i pomaga poznać otaczający świat.

Zeszyty z ćwiczeniami – podobnie jak inne tego typu publikacje – zawierają zestawy zadań dostosowane do wieku. Ten skierowany do pięciolatków uczy logicznego myślenia i nastawiony jest głównie na umiejętności matematyczne (porównywanie liczebności, określanie stosunków przestrzennych, rozwijanie pojęcia liczby, wprowadzanie pojęć z geometrii). A konkretnie? Znajdziemy tu labirynty, ćwiczenia polegające na: segregowaniu przedmiotów, powielaniu wzorów, dorysowywaniu, kontynuowaniu szlaczków.
Co różni tę propozycję od jej podobnych to zdecydowanie ilustracje. Odnosi się żywe wrażenie, że tworzymy książkę wraz z autorem, o żadnych żmudnych ćwiczeniach nie może tu być więc mowy. Proponowana książeczka jest kolorowa i przyciąga oko dziecka. Mogłaby być jedynie nieco większa objętościowo:/

Strona detektywa

Zeszyty można kupić na stronie Naszej Księgarni.

Ja proponuję też zapoznać się z przygodami detektywa:)

Możesz kupić tutaj: Wielka księga detektywa Pozytywki 

Komentarze

  1. Oj, ja Detektywa Pozytywkę uwielbiam ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. My lubimy detektywa Pozytywke, choc czasami wydaje nam sie - to znaczy moim pociechom sie wydaje -ze niektore historie sa zbyt proste i naiwne. Ale mimo to ksiazka zaostala przeczytana w ekspresowym tempie. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz