"Księga Ludensona" Zofia Stanecka/ Marianna Oklejak w odcinkach (on-line)

W ramach programu promocji czytelnictwa wśród dzieci „Przecinek i Kropka” Empik przygotował nowy projekt. Co dwa tygodnie (od 8 października do końca czerwca 2011 roku) na portalu Przecinek i kropkal pojawiać się ma kolejny odcinek „Księgi Ludensona” pisanej przez Zofię Stanecką i ilustrowanej przez Mariannę Oklejak.Autorką tekstu do „Księgi Ludensona” jest Zofia Stanecka, pisarka, tolkienistka, autorka książek z serii
„Basia”, baśni, opowiadań, książek edukacyjnych, powieści napisanej dla portalu qlturka.pl i tekstów dla portalu kula.gov.pl. Pisze teksty do podręczników, współpracuje z pismem „Świerszczyk”. „Chciałabym, żeby „Księga Ludensona” była przede wszystkim ciekawa - dla czytelników i dla mnie samej, i żeby znalazło się w niej miejsce na tajemnicę, przygodę, humor i na poważniejsze problemy. Inspirują mnie baśnie i mity Północy, Bałtyk i istniejący naprawdę stary, nadmorski dom” - podkreśla.
Informacja za : Rynek ksiazki

A tutaj Prolog całej opowieści
oraz rozdział 1.

Komentarze

  1. ktoś czytał? I jak pierwsze wrażenia?

    OdpowiedzUsuń
  2. świetne! Wciąga od pierwszego rozdziału (własciwie prologu:) Ciemny, wilgotny świat pólnocy kontra rodzinne wakacje nad słonecznym, letnim morzem. na pewno przeczytam całość.

    OdpowiedzUsuń
  3. Wspaniała książka! W 2013 wydało ją wydawnictwo WILGA. Nie mogłam się od niej oderwać. Przeczytałam i ... teraz mogę spokojnie oddać ją swojemu synowi, niech sobie chłopak wreszcie przeczyta :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz