"Świerszczyk" nr 19/2010


Mark Twain postawił kiedyś pytanie: „Czy dom bez kota – najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego – zasługuje w ogóle na miano domu?” Koty rzeczywiście mają w sobie coś magnetyzującego. Nic więc dziwnego, że „Świerszczyk” poświęca mu cały numer. Już okładka pokazuje nam różne oblicza tego zwierzaka.

Gdyby ktoś nie wiedział, jak obchodzić się z kotem – powinien przeczytać wierszowaną Instrukcję obsługi kota autorstwa Rafała Witka. Gdyby ktoś nie dowierzał, że kot i pies mogą się zaprzyjaźnić – powinien zajrzeć do opowiadania Małgorzaty Strzałkowskiej. A gdyby ktoś z nas dorosłych nadal nie rozumiał tej dziecięcej potrzeby posiadania zwierzątka, odsyłam do opowiadania Pazurek Melanii Kapelusz.

Ciekawy jak zwykle dział Chcę wiedzieć więcej... przynosi sporo informacji o kotkach. Czy wiedzieliście, że potrafią one łączyć dźwięki ze szczegółami krajobrazu, tworząc własną mapę? Albo że wciśnięcie się w każdą szczelinę (pod warunkiem, że wejdzie głowa) umożliwia im brak obojczyka?Oczywiście sporo tu też rebusów, zagadek i zadań z kotem w roli głównej. A także konkurs, który daje możliwość wygrania książki Toy story/Toy story 2 z płytą CD oraz bajkowych scenek z naklejkami do Toy story 3.


Strona Świerszczyka.

Komentarze