"Świerszczyk" nr 20/2010„Każdy się czegoś boi, nawet gdy siedzi w zbroi…” – taką tezę znajdujemy na okładce nowego „Świerszczyka”. Z racji zbliżającego się Święta Zmarłych, czy jak inni wolą - Halloween, nasze ulubione czasopismo przygląda się kwestii strachu, a także duchów, potworów i straszydeł.

Mnie najciekawsze wydaje się opowiadanie Maugo Domańskiej Bój się!. Autorka sugeruje bowiem ważną myśl – strach jest nam niezwykle potrzebny, ponieważ ostrzega nas przed niebezpieczeństwem i każe przeliczyć siły. Dodaje jednak, że z różnych sytuacji, których się obawiamy, nie powinniśmy się wycofywać, bo tracimy wtedy także i przyjemności. Szymek – bohater tego opowiadania – dochodzi do wniosku, że warto pojechać na zieloną szkołę, chociaż boi się wyjeżdżać bez rodziców i nocować poza domem. Gdyby wycofał się ze strachu, ominęłoby go sporo atrakcji, na przykład wyprawa do aquaparku. Strach więc trzeba oswajać!


Upiorne krzyżówki, rebusy i „kolorowe zabawy” to sposób na przygotowanie się do Halloween:) Ale nie tylko! Maluchy mają okazję, by ćwiczyć spostrzegawczość i umiejętności matematyczne.

Strona "Świerszczyka"

Komentarze

  1. Za każdym razem jak widzę u Ciebie opis kolejnego numeru Świerszczyka to aż żałuję, że przechodziłam ten okres kiedy z każdego czasopisma musiałam sobie powycinać te co ładniejsze kolorowe obrazki i tworzyć z nich właśne obrazki, bo gdyby nie to mogłabym sobie teraz poprzeglądać te stare numery, a tak.. zginęły i to z moich własnych rąk! :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Powiem Ci, że i mnie czasem nachodzi chęć powycinać z tych obecnych niektóre obrazki i buch dzieciom na ścianę.... ale z drugiej strony zawsze mi żal... posłużą na dłużej.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz