Czesław Janczarski "Jak Wojtek został strażakiem"


Nasza Księgarnia przygotowała serię książek do samodzielnego czytania przez dzieci. Co je charakteryzuje to duża czcionka, sporo kolorowych ilustracji oraz poręczny format. W serii tej znajdujemy historie, bajki autorów starszego pokolenia – Janiny Porazińskiej, Aliny i Czesława Centkiewiczów, Jana Grabowskiego czy Czesława Janczarskiego.

Ten ostatni jest autorem książeczki Jak Wojtek został strażakiem. To wierszowana historia o Wojtusiu, który marzy, aby nosić hełm, gasić ogień i zagrać w strażackiej orkiestrze. Oczywiście jest na to za mały. Kiedy jednak w Kozich Różkach wybucha pożar, malec pokazuje na co go stać – ratuje z ognia małego Henia i bije w dzwon na alarm.

NK przypomina nam twórczość Janczarskiego, którego znamy przede wszystkim jako ojca Misia Uszatka. W utworze o małym strażaku autor podejmuje temat jednego z najważniejszych dziecięcych marzeń – o byciu kimś ważnym, kimś, kto pomaga innym. Jednocześnie też utwór ma zdecydowanie edukacyjny charakter. Historia Wojtusia podpowiada, jak należy się zachować w czasie pożaru (powiadomić dorosłych) oraz wprowadza w świat strażacki – pokazuje typowe atrybuty (hełm, mundur, toporem ze stali) oraz kulturę (orkiestra dęta, zabawy w remizach).

Spodoba się z całą pewnością małym chłopcom.

Możesz kupić tutaj: Jak Wojtek został strażakiem

Ilustracje: Żejmo
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 22
Rok wydania: 2010
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Wymiary: 19.5 x 22.0 cm
ISBN: 9788310120021

Komentarze