Interesujące nowości lutego 2011


Agata Baranowska O Zającu, który szukał Swojego Miejsca

Historia o zabawce, która ma dość tkwienia na wystawie sklepu i postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Opowieść o tym, że choć czasem nie od razu odnajdujemy właściwe miejsce do "bycia", to warto go szukać. Że nie trzeba poddawać się przeciwnościom i żałować kolejnych prób, bo wszystkie te doświadczenia złożą się na naszą niepowtarzalną, a przez to bardzo cenną drogę. To pochwała aktywnej postawy w życiu i próba dodania dzieciom odwagi do działania w przyszłości, kiedy przyjdzie czas na podejmowanie przez nie życiowych decyzji. Nietypowe jak na literaturę dziecięcą tematy ilustracji (m.in. komin fabryczny, uliczne latarnie) rozbudzają w najmłodszych odbiorcach zainteresowanie różnymi motywami, co w przyszłości może zaprocentować ich większą otwartością na sztukę.

Wydawnictwo: Ilustratornia

Możesz kupić tutaj: O Zającu, który szukał Swojego Miejsca 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Antoni Marianowicz Raz czterej mędrcy

Zbiór przezabawnych wierszy dla dzieci pióra mistrza dowcipnych rymów Antoniego Marianowicza.
"Raz czterej mędrcy..." to wesoła mieszanka absurdalnego poczucia humoru, wpadających w ucho rymów, pełnej wdzięku zabawy słowem i świetnych ilustracji wielkiego Janusza Stannego. Jednym słowem - gwarancja dobrej zabawy dla małych i dużych czytelników.

Raz maleńki Karaluszek,
Jadąc z Muszką do Koluszek,
Tak na uszko
Rzekł do Muszki:
"Patrzaj, Muszko,
Już Ko-
luszki".
Zła niezmiernie
Rzekła: "Pleciesz!
To są Skiernie-
wice przecież".

Antoni Marianowicz (1924-2003) - prozaik, poeta, satyryk i tłumacz. Wieloletni redaktor i współpracownik tygodnika "Szpilki". Autor licznych zbiorów wierszy satyrycznych i zbiorów wierszy dla dzieci. Twórca adaptacji sztuk teatralnych i musicali. Przełożył między innymi Alicję w krainie czarów Lewisa Carolla.
Janusz Stanny (ur. 1932) - grafik, ilustrator, plakacista, twórca rysunków satyrycznych. Profesor warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w której przez wiele lat prowadził Pracownię Książki i Ilustracji. Zilustrował ponad 200 książek. Jest laureatem wielu nagród krajowych i zagranicznych w dziedzinie ilustracji, w tym Medalu Polskiej Sekcji IBBY za całokształt twórczości dla dzieci i młodzieży.

Wydawnictwo Dwie Siostry

Możesz kupić tutaj: Raz czterej mędrcy 
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Svein Nyhus, Gro Dahle Grzeczna

Mała Lusia jest tak grzeczna, tak grzeczna. Tak grzeczna, że aż pewnego dnia znika.
Grzeczna to kolejna, po "Włosach mamy", książka mistrzowskiej pary Gro Dahle i Sveina Nyhusa. Opowieść o dziewczynce, która staje się niewidoczna, ponieważ nie wolno jej, albo nie ma odwagi, robić niczego innego niż to, o co jest proszona. A prosi się ją by była grzeczna, pilna, śliczna i czyściutka. Czy będąc grzeczną uda się Lusi znaleźć drogę do siebie samej?

Wydawnictwo EneDueRabe

Możesz kupić tutaj: Grzeczna 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak Bibi Dumon Zwierzaki cudaki. Księga najdziwniejszych zwierząt świata

Pasjonująca książka o najciekawszych i najbardziej zadziwiających zwierzętach żyjących na ziemi.
Jak wygląda jak?
Czy latająca ryba ma skrzydła?
Po co zebrze paski?
Z czego strzela strzel bombardier?
Czy jaszczurka Jezusa Chrystusa jest święta?

Oto Zwierzaki cudaki - fascynujący przegląd 40 najbardziej niesamowitych zwierząt świata! Bibi Dumon Tak opisała je z lekkością, werwą i poczuciem humoru, zamieniając solidną porcję przyrodniczej wiedzy w pasjonujący zbiór barwnych zwierzęcych portretów.

Wydawnictwo Dwie Siostry

Możesz kupić tutaj: Zwierzaki cudaki 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Maciek Blaźniak Kiedy będę duży to zostanę dzieckiem
"Ładne halo! - wykrzyknął Maciek Blaźniak, kiedy postanowił otworzyć wydawnictwo i wydać własną książkę dla dzieci. Do tej pory jego ilustracje można było znaleźć w prasie, internecie i na korytarzach Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, ale jeszcze nigdy na półkach księgarni. Pomysły, które powstają, gdy nie można zasnąć, Maciek zapisywał w swoim kieszonkowym "pomysłowniku".
Książka, pt. "Kiedy będę duży, to zostanę dzieckiem" jest świetnym przykładem realizacji jednego z nich. Ciekawe, jak Wam się spodoba...

Wydawnictwo Ładne Halo

Możesz kupić tutaj: Kiedy będę duży to zostanę dzieckiem 

Komentarze