„Bluszczyk” nr 06/2011


Wygląda na to, że „Bluszczyk” znalazł sobie wiernych fanów. W majowym numerze rozsiano ilustracje, które zrobiły dzieci, odpowiadając na pytania konkursowe. Całkiem niespodziewanie także i moje córka namalowała Bluszczyka. Po lekturze ostatniego numeru wzięła się rysowanie i namalowało to:


W pierwszej chwili nie zorientowałam się kto to. Pomyślałam, że pewnie ktoś z naszej rodziny, ale Marta wyjaśniła: „to ten chłopczyk z gazetki przecież!”. No tak! Że też od razu nie skojrzałam – ta czerwona bluza i zielony loczek:)

A co w środku? Filipek i jego koledzy rysują także, tyle że flagę. Muszę przyznać, że argumentacja dzieci przeciwko malowaniu flagi polskiej całkowicie mnie przekonuje. No bo co to za frajda malować dwa paski, z których jeden jest biały:)Pan Waldemar nadal studiuje słownik i jest przy literce „C”, jak cyrograf, ćmić, cny czy chudoba. Zdaje się, że Grzegorz Kasdepke szykuje książkę z archaizmami w tle. Strzeżcie się, nauczyciele i rodzice, tej chwili, gdy dzieciaki zaczną cytować Kubę i Bubę.

W „Zrób to sam” instrukcja, jak ulepić z modeliny (plasteliny, masy solnej) papugę Ambrozję, bohaterkę „Zaczarowanego pudełka”. A w „Z pamiętnika detektywa” bardzo trudna zagadka!

W każdym numerze Bluszczyk organizuje też konkurs „Weź pod lupę okładkę”. Trzeba przyjrzeć się uważnie okładce i odpowiedzieć (rysunkiem!) na pytanie konkursowe, które tym razem brzmi:

Jakie inne sporty mógłby uprawiać Bluszczyk w czasie majowego pikniku?


Rysunek trzeba przesłać na adres: Elipsa Sp. z o. o.; ul. Gwiaździsta 71; 01-651 Warszawa
z dopiskiem „Bluszczyk” do 31 maja. Nagrody czekają!

Prenumeratę można zamówić wysyłając maila: prenumerata@bluszcz.com.pl

Magazyn do kupienia w Empiku.

Mamom polecamy "Bluszcz"

Komentarze