Dariusz Żejmo "Zabawy plastyczne dla przedszkolaków"


Bardzo lubimy z Martą wyżywać się plastycznie. Ja osobiście muszę się przyznać, że jest to mój mały kompleks. Bardzo żałuję, że nie mam zdolności plastycznych. Że nie potrafię malować, bo czasem mam taką ochotę by wziąć płótno, farby, pędzle i „zamachnąć się”. Dlatego powrót do plakatówek i malowanie wspólnie z dziećmi przynosi mi ogromną radość. Tak trochę po dziecięcemu. I co najważniejsze – moim maluchom zawsze się moje prace podobają. Janek zadowolony jest, gdy namaluję mu koślawy samochód, Marta zachwyca się bukietami kwiatów, wielobarwnymi motylami i słońcem. Wtedy trochę mój kompleks maleje:)

Zabawy plastyczne dla przedszkolaków to zdecydowanie coś dla nas. Nieskomplikowane przepisy na zrobienie smoka, lokomotywy albo kowboja to jest właśnie to, co tygryski lubią najbardziej. Dariusz Żejmo proponuje zabawy, które rozbudzają kreatywność. Na przykład taka ryba głębiona. Aby ją wykonać, trzeba wziąć balon i rolkę papieru toaletowego oraz klej do tapet. Do zobrazowania miasta nocą, trzeba wyciąć nierozwiązane krzyżówki. Mnie spodobały się jeszcze motyle ze skrawków kolorowych tkanin i guzików. Autor książki podpowiada, że z niepotrzebnych i zwyczajnych materiałów można zrobić coś niezwykłego – wystarczy jedynie trochę ruszyć głową.

Pomysły na artystyczne zabawy zostały rozpisane w punktach i krok po kroku zilustrowane. Obrazki to w zasadzie rysowane fotografie (bądź fotograficzne rysunki). Propozycje nie są skomplikowane ani też nie wymagają materiałów trudnych do zdobycia. 22 zabawy plastyczne to 22 inspirujące deszczowe popołudnia!

Możesz kupić tutaj: Zabawy plastyczne dla przedszkolaków 

Oprawa: Twarda
Ilość stron: 48
Rok wydania: 2011
Wydawnictwo: Papilon
Wymiary: 21.0 x 29.5 cm
ISBN: 9788324570492

Komentarze

 1. Ja mam w domu dwie wielbicielki zabaw plastycznych więc pewnie i u nas sprawdzi się taka książka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam książeczki ze znaczkiem Centrum Edukacji Dziecięcej. My mamy 365 rzeczy do zrobienia o ile dobrze pamiętam tytuł. Uwielbiamy ją. Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. O chyba muszę nabyć :)

  pozdrawiam ciepło i zapraszam do mnie, do moich wierszyków, biżuterii, na bloga i na candy :)
  http://magart-magdaczechoska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz