seria Bolek i Lolek; wyd. Znak

Seria Bolek i Lolek to jak do tej pory trzy książeczki będące krótkimi opowiadaniami oraz osiem zeszytów z ćwiczeniami. Od razu trzeba zaznaczyć, że bajki to przygody Bolka i Lolka całkiem nowe, opowiedziane przez Macieja Wojtyszkę (Straszne skutki oglądania telewizji oraz Teatr) i Joannę Olech (Bal przebierańców). Bohaterowie jednak nie stracili nic ze swoich charakterów. Bolek nadal chce robić za bohatera, a Lolek to taki trochę ciapuś. Bracia nadal się wykłócają, ale też i współpracują, dzięki czemu mogą stawiać czoła nowym przygodom. Jedyne co sie zmieniło nieco to realia, w których się bohaterowie obracają. Bolek i Lolek już wiedzą, co to jest reklama i telefon komórkowy, nie obcy im też Lord Vader ani pan od pizzy. Cieszy, że Bolek i Lolek nic a nic nie zmienili się fizycznie, za co chwała Monice Cichockiej – ilustratorce serii.


Książeczka edukacyjne przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-5 lat i można by je podzielić na dwie kategorie tematyczne. Trzy książeczki – Rysuję dinozaury, Rysuję z Bolkiem, Rysuję z Lolkiem – pomagają w nauce rysowania. Ale nie tylko, bo przecież śledząc instrukcje przedstawione na kolejnych stronach, maluch pośrednio przygotowuje się do nauki czytania i pisania. Na przykład instrukcja narysowania hipopotama brzmi (dołączono oczywiście obrazki): „1. Jajko; 2. Dwa jajka; 3. Jajka i kółka; 4. Hipopotam”. Proste? Oczywiście, tak proste jak narysowanie samego Bolka i Lolka.Druga kategoria zeszytów edukacyjnych to łamigłówki, labirynty i ćwiczenia związane z angielskimi słówkami. My już mamy Przygody w labiryntach rozwiązane i pokolorowane. Nie muszę chyba więc mówić, że mojej pięciolatce bardzo się nowa seria spodobała. Trzylatek zagarnął książeczkę z angielskimi słówkami i koloruje po swojemu. Dzieci znają bajki o Bolku i Lolku, więc ucieszyli się na możliwość poznania nowych przygód braci i po prostu na obcowanie w ich świecie. A ta cena? 5 złotych za 30 stron naprawdę mądrych i ciekawych zabaw! – mówi samo za siebie!


Możesz kupić tutaj:
Bal przebierańców
Straszne skutki oglądania telewizji
Teatr
Podróże w labiryntach
Rysuję dinozaury


Autorzy: Joanna Olech, Maciej Wojtyszko, Elżbieta Lekan
Oprawa: Twarda (opowiadania), Miękka (zeszyty edukacyjne)
Ilość stron: 32
Rok wydania: 2011
Wydawnictwo: Znak emotikon
Wymiary: 19.5 x 9.5 cm

Komentarze

  1. Zakupiłyśmy wczoraj na Krakowskich Targach dla Dzieci zeszyty "Rysuję z Bolkiem" i "Rysuję z Lolkiem". Dzisiaj od rana Julia tworzyła kolejne postaci. Nie ukrywam, że przy moich "talentach" rysunkowych ta książeczka również się przyda ;-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz