Eliza Piotrowska "Tupcio Chrupcio. Mam rodzeństwo"


Seria o Tupciu Chrupciu to książeczki dla najmłodszych dzieci. Duży format, gąbkowa (miękka) okładka, duże litery i wyraźne obrazki – kolorowe, ciepłe, czyli książka do wielokrotnego oglądania, czytania i rozmawiania. Bo część Mam rodzeństwo może się przydać, gdy nasz mały czytelnik czekał będzie na siostrę lub braciszka. Odpowie na pytania, dlaczego warto mieć rodzeństwo, jakie zadania ma starszy brat oraz czym jest odpowiedzialność.

Dwie sceny nieco mnie zdziwiły. Pierwsza to ta, w której na kołyskę runął dach domu mysiej rodziny. Mnie włosy na rękach się zjeżyły ze strachu. Okrutny pomysł! A druga to ta, w której Tupcio w nagrodę za uratowanie siostry dostaje samochód… pomoc i odwaga nie muszą być od razu przeliczane na dobra materialne!

Możesz kupić tutaj: Tupcio Chrupcio. Mam rodzeństwo

Ilustracje: Marco Campanella
Oprawa: Gąbka
Ilość stron: 25
Rok wydania: 2011
Wydawnictwo: Wilga
Wymiary: 24 x 26 cm
ISBN: 978-83-259-0268-1

Komentarze

 1. Mam tylko jedną książkę o ,,Tupciu'' i mojemu synkowi się bardzo podoba, więc muszę zakupić i pozostałe części.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie w ogole strasznie denewrwuje Tupcio Chrupcio i przestalam go corce czytac. Jedyne co ratuje te ksiazeczki to fantastyczne ilustracje.

  Mnie kompletnie rozzloscil ten tomik "Nie chce jesc" i ten moral "Jedz, ale juz, bo inne dzieci gloduja" Zawsze bylam niejadkiem i wzbudzanie poczucia winy na ten temat i jedzenia "z obowiazku" wydaje mi sie straszliwie glupie. Cale szczescie ze moi rodzice tak nie robili... Doprawdy rodem jak z dziewietnastowiecznych powiastek z przerazajacym moralem. Brr.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim tupciowym antytypem jest ten o kapryszeniu. Na szczęście był z biblioteki, wiec szybciutko odniosłam go z powrotem.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz