„Animal Planet” nr 1/2012


Wydawnictwo Egmont wypuszcza właśnie na rynek nowe czasopismo dla dzieci w wieku szkolnym. To „Animal Planet”! Wydawca pisze:

Bohaterowie magazynu są mieszkańcami różnych zakątków świata, ale wśród nich nie zabraknie również domowych ulubieńców. Gazeta ma za zadanie przybliżyć dzieciom świat natury i środowisko, w jakim żyją zwierzęta oraz zaangażować najmłodszych do poznawania otoczenia. Podział każdego numeru na stałe rubryki ułatwia dotarcie do ulubionych informacji, ciekawostek czy zadań. Wśród nich będą: Twórz, Odkrywaj, Ucz się i Poznawaj. Zadania, łączące umiejętności logicznego myślenia, sprawdzające spostrzegawczość i wiedzę z zakresu świata zwierząt (eksperymenty, krzyżówki, puzzle, zagadki, quizy) znajdą się na stronach Twórz. W sekcji Odkrywaj będą ciekawostki dotyczące zwierząt z całego świata, czy interesujące miejsca, które warto odwiedzić. Rubryka Ucz się zawiera oryginalne i przystępnie podane informacje dotyczące różnych gatunków zwierząt, ich środowiska i zwyczajów. Natomiast artykuły przedstawiające osoby, którym nie obcy jest los zwierząt, listy czytelników czy zdjęcia ich zwierzaków znajdą się na stronach Poznawaj
Czasopismo mam przed sobą i jesteśmy – ja i Marta, miłośniczka zwierząt – bardzo zadowolone. Nie znajdziemy tu rozbudowanych artykułów. Raczej krótkie notki z interesującymi wiadomościami. Do tego sporo quizów, wykreślanki, zadania… czyli coś, co służy utrwaleniu wiedzy poprzez zabawę. Czasopismo rzeczywiście zawiera fotografie, niektóre duże, w formie plakatów, które można wykorzystać w dowolny sposób. Myślę, że dla uczniów szkoły podstawowej to świetny dodatek do materiałów lekcyjnych. Czasopismo polecam bez najmniejszego wahania! Aa!! W tym numerze moc naklejek ze zwierzętami:) Miodzio:)


Strona czasopisma „Animal Planet”.

Komentarze

 1. Ciekawe czy w naszym niewielkim mieście uda nam się kupić to czasopismo :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już kupiłam , świetne :]

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne jest. Kupiłam i polecam !

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też kupiłam i bardzo mi się podoba. Nie mogę się doczekać następnego numeru*
  POLECAM

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja niezdąrzłem go kupici a chciałem

  OdpowiedzUsuń
 6. już jest nr 2 ! 1 nr nie miałam :( ale za to mam 2

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja kupiłam 1 i 2, ale potem zapomniałam (bardzo żałuję). Mam nadzieję, że kupię Nr 6/2012!!! Ps. Super magazyn!!!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz