Irène Colas, Magali Fournier "Jak być genialną dziewczyną"


Jeśli macie córkę nastolatkę i wygląda mniej więcej tak, jak ta z obrazka poniżej, może warto zastanowić się nad kupieniem jej książki Jak być genialną dziewczyną.


Chociaż mam wiele zastrzeżeń co do tej publikacji (co to w ogóle jest ta „genialna dziewczyna”, nazywanie pewnych zachowań bardzo wprost, ilustracje), to sądzę, iż z punktu widzenia młodzieży, książka może się przyjąć. Jest w niej sporo luzu!!! Z jednej strony odnosi sie wrażenie, że autorki zupełnie zlewają świat dorosłych, właśnie nie robiąc sobie zbyt wiele z tego, jak się powinno pisać dobre książki dla młodzieży, zdecydowanie podążają za młodzieżowymi gustami, stylistyką, z drugiej jednak – jest to publikacja o dobrych manierach!!! Autorka o bon ton opowiada w taki sposób, aby młoda dziewczyna poczuła, że jest jej to koniecznie do życia potrzebne, zupełnie nie skojarzy sugestii o tym, że nie powinno się bekać przy stole, z tym, że to jakaś anachroniczna zasada.


Uczyłam swego czasu w szkole średniej. Można by pracę magisterską napisać o tym, jak dziewczyny się zachowują, jak ubierają, jaką postawę ciała przyjmują. Kiedyś zrobiliśmy klasowe zdjęcie… naprawdę trudno było rozpoznać, gdzie jest wychowawczyni klasy. I to wcale nie dlatego, że byłam taka młoda, ale dlatego że dziewczyny starały się zrobić wszystko, aby dodać sobie lat… Myślę, że ta książka by im się spodobała.


Możesz kupić tutaj: Jak być genialną dziewczyną 

Oprawa: Twarda
Ilość stron: 64
Rok wydania: 2011
Wydawnictwo: Book House 
Wymiary: 17.0 x 24.0 cm
ISBN: 9788376123653
Tłumaczenie: Natalia Jaskuła

Komentarze

  1. chce mieć tą książkę mama powiedziała,że mi kupi jutro idę!!!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz