„Smyki” 1/2012


Czasopismo (kwartalnik) „Smyki” jest przygotowane z myślą o najmłodszych. Wydawca sugeruje odbiorcę w dziecku 3-4 letnim. Jednak mnie się to wydaje pomyłką. Widziałabym raczej przy lekturze tego magazynu już dzieci półtoraroczne do (max) trzeciego roku życia. Dla mojego czterolatka jest to propozycja już zbyt infantylna.

Wydawca informuje: „Celem magazynu jest pomoc w rozwijaniu umiejętności dzieci poprzez wykorzystanie ich pięciu zmysłów, a sugestie zadań mają zaangażować rodziców do wspólnej zabawy z maluchem, by wpłynąć na rozwój łączących ich więzi emocjonalnych”. Rzeczywiście strony podzielono tu na cztery działy:

• „Czytamy razem” – tu zamieszczono dwie krótkie opowiastki z bajek Disneya (tym razem Bambi); teksty są króciutkie, za to bogato zilustrowane. Przeczytałam 15-miesięcznemu Franiowi i zdawał się zadowolony:)
• „Świat wokół nas”- to zestaw doświadczeń, zadań wymagających kontaktu z naturą („Wąchaj kwiaty w pełnym rozkwicie”). Zadania wyjątkowo proste!
• „Czas dla nas” – to propozycje zadań plastycznych. Oczywiście do wykonania wspólnie z rodzicem.
• „Warsztaty” – to zdania kreatywne. Mnie dwa ostatnie działy się jakoś zlewają.

Egmont dodaje jeszcze: „Każdy numer magazynu ma temat przewodni, ściśle związany ze środowiskiem otaczającym malucha i jego rodziców. Dzięki odpowiedniemu doborowi treści, dziecko będzie mogło jeszcze lepiej rozumieć to, co dzieje się dookoła niego. W pierwszym numerze o wiośnie! Idealnej porze roku na spędzanie czasu na świeżym powietrzu i odkrywanie natury. (…) Do czasopisma każdorazowo będzie dołączany atrakcyjny prezent związany z postaciami z bajek Disneya dla najmłodszych. W pierwszym numerze będą to naklejki”.

Komentarze

  1. Dobrze się składa, bo mam w rodzinie półtorarocznego szkraba, więc polecę ten magazyn jego rodzicom :)
    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz