Astrid Lindgren "Braciszek i Karlsson z dachu"; czyta Edyta Jungowska


Odkąd zapisaliśmy się do biblioteki w nowym miejscu zamieszkania, wypożyczamy sporo audiobooków. Nie sądziłam, że moje dzieci to kupią… A jednak Marta wsiąknęła na całego. Ostatnio wypożyczyliśmy Nowe przygody Mikołajka, cz. 2 – to sześć płyt i Marta przesłuchała ich w ciągu dwóch dni. Stuhr senior i junior gadali w naszym domu niemal bez przerwy:)

A teraz dostaliśmy możliwość wysłuchania audiobooków dzięki platformie Audeo.pl. Tyle że tu mamy książki w formacie mp3. Po dokonaniu wpłaty, ściąga się audiobooka i można słuchać na komputerze, w odtwarzaczu mp3 czy przez specjalną mobilną aplikację na smartfonie. To sobie i córce wybrałam Karlssona z dachu! Bo gdy byłam małą dziewczynką, bardzo chciałam tę książkę przeczytać, ale niestety nie było jej w bibliotece. I oto teraz spełniło się moje życzenie z dzieciństwa:)

Braciszka i Karlssona z dachu czyta oczywiście Jungowska. Muszę przyznać, że robi to wyśmienicie. Wczuwa się w Karlssona i ja naprawdę słyszę jego, a nie ją! Jej głos jest zawadiacki, energiczny, pełen śmiałości… innymi słowy, w mojej głowie pojawia się obraz Karlssona, który wymachuje sobie rękami, ma rozwichrzoną czuprynę i zadartą głowę. Jungowska oddaje Karlssonowi to, co najlepsze.

Ostrzegam, że po wysłuchaniu audiobooka człowiek nie może się opędzić od prostej zupełnie pioseneczki:


Nie może też przestać czytelnik co rusz zawołać sobie „Hejsan Hoppsan!”. Mnie bardzo ubawiło, kiedy córka po wysłuchaniu książki i piosenki wyżej, a zwłaszcza hasła „Grunt to spokój” – dodała z lekkim powątpiewaniem swoje „jasne, jasne”... ciekawe, co miała na myśli:)

Coraz bardziej przekonuję się do tej formy książki. Po pierwsze, jest to świetny sposób na podsłuchanie, jak można dzieciom interpretować głosowo teksty. Po drugie, jest audiobook ratunkiem w chwilach, gdy gardło rodzica wysiada (jak moje teraz) i uniemożliwia czytania. Fajnie wtedy położyć się obok siebie na łóżku i po prostu posłuchać innego dorosłego. Zachęcam i Was do tego, by odkryć dla siebie i dzieci audiobooki. Dam Wam tę możliwość bezpośrednio tu z bloga, ponieważ już za chwilę ogłoszę konkurs, w którym do wygrania audiobooki (nagrody funduje Audeo.pl) Lindgren czytane przez Jungowską!!!


Autor: Astrid Lindgren
Lektor: Edyta Jungowska
Wydawca: Jung-off-ska Sp. K.
Czas (min): 180

Kupisz w Audeo.pl

Komentarze

  1. U nas bajki do słuchania z płyty są ciągle w użyciu. Tym bardziej więc czekam na konkurs :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Super, będziesz miała o czym pisać. Życze wygranej:)

    OdpowiedzUsuń
  3. U nas audiobooki sprawdzają się świetnie w czasie jazdy samochodem i wieczorem kiedy głos wysiada.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz