Gdy dziecku się nudzi… kreatywne kolorowanki!

Ostatnio na rynku pojawiło się sporo kreatywnych kolorowanek, zwanych też antykolorowankami, zeszytami do mazania czy do bazgrania. Tym różnią się od tradycyjnych kolorowanek, że sprytnie zmuszają dziecko do myślenia, dorysowania, dopowiedzenia, odkrycia czegoś na nowo, inaczej.

Oto propozycje fajnych, kreatywnych zeszytów do mazania:)

Magda Wosik, Piotr Rychel "O, ja cię! Smok w krawacie!"


Wgląd do książki na moim blogu


Bodajże rok później autorzy kontynuowali swój pomysł, wydając

Magda Wosik, Piotr Rychel "Agencja z o.o."


Na blogu polecałam też:

Aleksandra i Daniel Miezielińscy "Mapownik"


Z końcem zeszłego roku ukazała się książka jednego z naszych ulubionych autorów:

Herve Tullet "Książka do kolorowania"Świetne pomysły znajdziemy też w serii Myślanki. Zachęcam żeby wejść na stronę - kilka kart można ściągnąć i wydrukować. Kiedyś już o Myślankach wspominałam. Jeśli dobrze liczę, seria ma już sześć pozycji.

Reklamowana jako "Książka aktywnościowa wspomagająca naukę liter – do bazgrolenia, rysowania, malowania i wyklejania" propozycja Dwóch Sióstr:

Jan Bajtlik "Typogryzmol"

Kilka nowych, ciekawych propozycji wypuściła Nasza Księgarnia. Przede wszystkim kreatywne bloki rysunkowe jako dopełnienie książek o żabach, pająkach, mrówkach


Warto zwrócić też uwagę na te:
oraz Johanna Basford "Tajemny ogród" 
Coś chłopięcego:) od wydawnictwa Papierówka

Aneta Lewandowska "Zeszyt do zabaw: Lokomotywa"
UWAGA! UWAGA! Jest też coś dla dorosłych. Znak się rozkręcił z pomysłem na to, jak odstresować dorosłych i zaproponował serię kolorowanek dla dorosłych:)To chyba tyle:) Ten kto dotrwał do końca, niech kliknie "Lubię to!" :)


Komentarze

  1. Od siebie mogę polecić Wielkie gryzmolenie - tu moja opinia http://dzieciczytaja.blogspot.com/2015/10/wielkie-gryzmolenie.html

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz