Rafał Kosik „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”

Dziewczyny z klasy mojej córki też recenzują!!!! Wygląda na to, że wkrótce mnie stąd wygryzą:)

Recenzuje Asia S., kl. 5, Szkoła dla Dziewcząt "Płomień"


Jakiś czas temu (po raz nie wiem który) czytałam książkę „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. Autorem tej powieści, która rozpoczyna serię o przyjaciołach, jest Rafał Kosik. Akcja toczy się w Warszawie. Bohaterowie są uczniami tej samej klasy gimnazjum i łączy ich zamiłowanie do przygód. Felix jest typem majsterkowicza, zawsze przygotowany na wszystko. Net jest wybitnym informatykiem, znającym się bardzo dobrze na komputerach. Nika z kolei ma moce paranormalne, posiada między innymi umiejętność przewidywania przyszłości. Historia powieści kręci się wokół trzynastej księgi Profesora Kuszmińskiego - uzdolnionego wynalazcy, którego największą ideą było zbudowania latalerza, bardzo szybkiego statku kosmicznego. Księga ta pozwalała dokończyć budowę tego statku, którą prowadził Instytut Badań Nadzwyczajnych nadzorowany przez ojca Felixa. Czarnym charakterem jest Morten - program sztucznej inteligencji, który próbuje wykraść tę księgę, by zbudować samemu latalerze i dzięki temu rządzić światem (BUAHAHAHA!!!). Bardzo pomocny okazuje się inny program komputerowy AI (z angielskiego skrót od słowa artificial intelligence) – Manfred - zaprogramowany przez Neta oraz jego tatę.

Bardzo podobała mi się dynamika tej powieści, zawierała wiele zwrotów akcji oraz komicznych sytuacji. Każdy rozdział obfitował w kolejne przygody, a bohaterowie ładowali się w tarapaty po to, żeby zaraz się sprytem z nich wydostać. Przykład? Trafili na wieżę Silver Tower, gdzie Morten chciał ich zabić. Wymyślili, że mogą go powstrzymać, zajmując go i rozkręcając. Poruszyło mnie w bohaterach to, że nawet w najgorszej sytuacji ufali sobie bezgranicznie i zawsze mogli na siebie liczyć. Kiedy Nika zjechała na nartach i się zgubiła, jak myślicie, kto pierwszy poszedł jej szukać? Oczywiście Net i Felix! Albo kiedy byli w podziemiach, chociaż Net się strasznie bał, nie opuścił swoich przyjaciół.

Myślę, że cała seria „Felix, Net i Nika” jest genialna, ponieważ wiele razy do niej wracam i nie mogę się znudzić. Polecam ją wszystkim tym, którzy mają poczucie humoru oraz chęć przeżycia przygody!

Okładka: twarda
Stron: 689
Rok Wydania: 2013

Wydawnictwo: Powergraph

Komentarze

Prześlij komentarz