Cécile Jugla i Jack Guichard „Przygody z nauką. Papier/Jajko/Cytryna”


 

Akademia Mądrego Dziecka to seria książek przeznaczona dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Myślę, że dzieci na etapie edukacji wczesnoszkolnej będą tutaj najwdzięczniejszymi adresatami tych pozycji. Mamy w domu trzy części: „Papier”, „Cytryna” i „Jajko”. Podoba mi się porządek, jaki panuje w tych książeczkach. Na pierwszej rozkładówce zapoznajemy się z właściwościami danego obiektu – poznamy, jaki ma kształt, z czego jest zbudowany, zrobiony. Kolejne stronice to eksperymenty, które pozwalają czytelnikowi zgłębić temat danej rzeczy. Warto więc tę książkę czytać, jednocześnie wykonując zadania, które proponuje. Właśnie dzięki takiemu podejściu dziecko zdobywa wiedzę w praktyce. Z całą pewnością będzie też ta wiedza bardziej ugruntowana. 

 


Świetną robotę wykona czytelnik z tą książką. Pozna podstawowe prawa fizyki i chemii. Dowie się, jak działa prawo Archimedesa, czym są substancje kwasowe i jakie są ich właściwości, czym jest siła bezwładności oraz ciśnienie… Każde zadanie zostało dokładnie zilustrowane oraz podpowiedziano, jakie wnioski możemy z niego wyciągnąć. Jednocześnie młody czytelnik nie będzie się czuł ilością wiedzy przytłoczony. 

 


Ponieważ jesteśmy w edukacji domowej, takie książki uważamy za bezcenne. Zanim przyjdzie się zmagać z fizyką i chemią w klasie siódmej, można o wiele wcześniej przeprowadzać doświadczenia, do których kiedyś będzie się można odnieść. 

 

Oprawa: twarda 

Rok wydania: 2021 

ISBN: 978-83-276-5862-3 

Wydawnictwo: HarperKids

Komentarze