Carina Louart, Florence Pinaud "To wszystko matematyka! "

 [informacja prasowa]Pełna ciekawostek i lekko podanej wiedzy książka o potędze matematyki – o tym, jak rządzi naszym światem, do czego się przydaje i jak działa.

Matematyka jest wszędzie. Przydaje się na zakupach i w banku, do budowania domów i dróg, tworzenia map i nawigowania, prognozowania pogody, programowania komputerów i komponowania muzyki. Nawet rośliny rosną zgodnie z prawami matematyki!


 

O wszystkim tym przeczytacie w tej pełnej informacji i ciekawostek książce. Dowiecie się z niej, jak liczono w dawnych czasach i w różnych zakątkach świata – i do czego matematykę wykorzystuje się dziś. Przeczytacie o liczbie pi, nieskończoności, fraktalach i liczbach pierwszych. O logice, rachunku prawdopodobieństwa, tworzeniu statystyk i szyfrów. I o wielu innych tajnikach matematyki. A wszystko to w lekkiej, przystępnej formie w której krótkie, treściwe informacje przeplatane są od czasu do czasu zagadkami i zadaniami dla czytelnika.


 

 Carina Louart  – francuska dziennikarka naukowa, autorka książek edukacyjnych dla dzieci i twórczyni wystaw. Jej autorski dorobek obejmuje dziesięć tytułów dla młodych czytelników. Zajmuje się w nich popularyzacją nauki, uwrażliwianiem na nierówności społeczne oraz relacjami między człowiekiem i środowiskiem naturalnym.

 Florence Pinaud – francuska dziennikarka i autorka książek popularnonaukowych dla dzieci. Od wielu lat współpracuje z tygodnikiem ekonomicznym „La Tribune”, w którym pisze o innowacjach medycznych, biotechnologii, genetyce i sztucznej inteligencji. W swoich książkach stara się w lekki, a zarazem poważny sposób przekazywać młodym czytelnikom narzędzia niezbędne do rozumienia otaczejącego ich świata. W 2016 roku za książkę „La guerre secrète des microbes” („Tajna wojna zarazków”) otrzymała nagrodę francuskiego Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 Jochen Gerner (ur. 1970) – francuski artysta, ilustrator, twórca komiksów i książek obrazkowych. W swoim autorskim dorobku ma trzydzieści pięć tytułów, dziewięć z nich to książki dla dzieci. Jego rysunki ukazywały się w wielu opiniotwórczych tytułach prasowych m.in. „Libération”, „Le Monde” i „New York Timesie”. Jest członkiem grupy OuBaPo (Warsztat Komiksu Potencjalnego) i twórcą eksperymentalnych komiksów i książek obrazkowych, w których podejmuje krytyczną refleksję nad obrazem i językiem.

 PRZECZYTAJ FRAGMENT!

 

tekst: Carina Louart, Florence Pinaud

ilustracje: Jochen Gerner

tłumaczenie: Katarzyna Marczewska

ISBN 978-83-8150-108-8

Format: 21 x 21 cm

Oprawa twarda

Objętość: 104 strony

Termin wydania: 17 listopada 2021

Wydawnictwo Dwie Siostry

 

Komentarze