Mette Vedsø "Kwiecień plecień"

[informacja prasowa]


 

Podczas lekcji angielskiego 16-letnia Pi nagle upada.

Wszystko staje się czarne.

Zawroty głowy.

I bum.

Diagnoza: zaburzenia lękowe.

Rodzice Pi chcą dla córki tylko tego, co najlepsze, więc zapisują ją na terapię, aby jak najszybciej poradziła sobie z kryzysem, wróciła do szkoły i do normalnego życia. Jednak to nie działa.

Pi nie spieszy się z powrotem do zdrowia, za to opowiada własną historię. Zaprzyjaźnia się z trzema niezwykłymi osobami mieszkającymi w jej blogu – starszą panią Gillian Brown oraz Biancą i jej upośledzoną umysłowo córką Vicky – mądrymi codzienną mądrością, serdecznymi i wcale nie doskonałymi kobietami. Dziewczyna przygląda się ich codzienności i korzysta z tej relacji bardziej, niż z jakiejkolwiek terapii, a że okazuje się sprytną i bystrą obserwatorką, odkryje, że na życie można spojrzeć z zupełnie innej strony.

Poruszająca, opowiedziana z perspektywy nastolatki historia dotyka istoty depresji, która jest coraz powszechniejszym problemem z którym borykają się młodzi ludzie. Skłania do refleksji, pozwala na zrozumienie, uruchamia wyobraźnię i… daje nadzieję. Propozycja wartościowa zarówno dla młodych czytelników, jak i dla rodziców.

Książka zdobyła nagrodę White Ravens 2020

 Przeczytaj fragment!

Przekład: Edyta Stępkowska
Liczba stron: 128
Rodzaj: powieść dla nastolatków
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-962038-1-6
Data premiery: wrzesień 2021
Wiek: 11+

Wydawnictwo: Widnokrąg

Komentarze