Jörg Mühle "Jutro rządzę ja!"

 [informacja od wydawcy]


 

Nie ma nic fajniejszego niż wspólna zabawa. O ile uda się ustalić, z kim, w co i jak się bawić… Bohaterowie znani z „Dwa dla mnie, jeden dla ciebie” powracają w kolejnej zabawnej i dającej do myślenia książce o konfliktowych sytuacjach znanych każdemu dziecku.

 

Widząc niedźwiedzia bawiącego się w najlepsze z borsukiem, łasica nie jest zachwycona. Przecież to ona jest przyjaciółką borsuka! A gdyby tak pobawili się wszyscy razem? – proponuje borsuk. Tylko w co? „W dom” – wymyśla od razu łasica. – „Niedźwiedź będzie dzieckiem i musi już iść do łóżka”. Ale niedźwiedź wcale nie jest senny i ma zupełnie inny pomysł na wspólną zabawę. Tak zaczyna się sprzeczka, która szybko przybiera na sile…  

 

W „Dwa dla mnie, jeden dla ciebie” sympatyczni i uparci bohaterowie Jörga Mühlego w dowcipny sposób pokazali nam, jak trudno dzielić się z innymi. Tym razem w równie rozbrajający i celny sposób udowadniają, że wcale nie jest łatwiej dogadać się w czasie zabawy. I skłaniają do namysłu nad tym, jak uniknąć niepotrzebnych konfliktów.

 

W serii „Polecone z Zagranicy” ukazują się przekłady ilustrowanych książek dla dzieci, którymi wybitni twórcy podbili serca najmłodszych czytelników na całym świecie.

 

Jörg Mühle (ur. 1973) – niemiecki ilustrator i autor książek obrazkowych. Międzynarodową popularność przyniosła mu przetłumaczona na wiele języków seria książeczek o króliczku („Śpij, króliczku”, „Do kąpieli, króliczku”, „Nie płacz, króliczku”). Za pierwszą książkę o przygodach łasicy i niedźwiedzia, „Dwa dla mnie, jeden dla ciebie otrzymał nominację do Deutscher Jugendliteraturpreis, najbardziej prestiżowej niemieckiej nagrody w dziedzinie literatury dziecięcej. Wcześniej nagrodę tę zdobyła zilustrowana przez niego książka „Z pozdrowieniami, żyrafa” z tekstem Megumi Iwasy.

 

Anna Kierejewska (ur. 1985) – germanistka, tłumaczka, recenzentka. Ukończyła germanistykę na Uniwersytecie Warszawskim i studia na Uniwersytecie w Bonn. Najbardziej lubi tłumaczyć literaturę piękną i książki dla dzieci. Prywatnie oddana psia mama i miłośniczka pieczenia.

 

Przedział wiekowy: 3+

ISBN 978-83-8150-608-3

Format: 19 × 23,5 cm

Oprawa twarda

Objętość: 28 stron

Termin wydania: 17 kwietnia 2024

 

Komentarze