Danuta Zawadzka, s. Adriana Miś "Piosenki dla przedszkolaka 2. Chlipacze"

Na piosenki przygotowane z myślą o dzieciach patrzę przez pryzmat Arki Noego. Myślę, że to oni narzucili poziom współczesnym piosenkom dla przedszkolaków. Dobre, mądre teksty i muzyka – z jednej strony, dziecinnie prosta, z drugiej, świetnie zaaranżowana.

Piosenki dla przedszkolaka 2. Chlipacze to śpiewnik. Poszczególne piosenki są tu rozpisane na nuty i zilustrowane. Co je charakteryzuje? Prostota tekstów, niestety nie ta pozytywna prostota. Teksty są banalne, o niczym, grafomańskie – kiedy je czytam, to czuję, że mnie coś boli:

Mój pies jest bardzo silny
i duże łapy ma.
To najsilniejszy z wszystkich psów.
Lubię mego psa.

A warstwa muzyczna? Zwyczajna. Co prawda przy którymś przesłuchaniu zaczęły za mną łazić niektóre fragmenty, więc jakoś tam w ucho wpadają. Utwory śpiewane są przez dzieci z krakowskiego Przedszkola nr 3, bo – trzeba tu dodać – do książeczki dołączono płytę CD.

Książeczka może sie przydać paniom przedszkolankom, osobom pracującym z dziećmi w sytuacji, gdy trzeba nauczyć nowej piosenki (płyta zawiera też wersje instrumentalne). Ja zostaję przy BabyRadio:)

Możesz kupić tutaj: Piosenki dla przedszkolaka2. Chlipacze

Oprawa: Miękka
Ilość stron: 23
Rok wydania: 2010
Wydawnictwo: http://www.skrzat.com.pl/
Wymiary: 20.0x19.0cm
ISBN: 9788374375078

Komentarze

 1. A mon bratanek tylko Chylińskiej by słuchał, no :( A tu takie ładne piosenki :))

  OdpowiedzUsuń
 2. "mon" jakiś mi się wkradł :) Oczywiście miało być "mój" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta zacytowana rymowanka raczej odstręcza niż zachęca. :-) Moja Tatianka najbardziej na świecie lubi Arkę Noego -- zwłaszcza te starsze utwory -- oraz piosenki zespołu Dzień Dobry. Bay Radio -- nie znam tej witryny. To jet stacja radiowa?

  OdpowiedzUsuń
 4. skoro Tatianka lubi Arkę Noego i zespół Dzień Dobry to i te piosenki jej się spodobają - znam wszystkich trzech wykonawców :) pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz