Dorota Dziamska "Filmowe origami, czyli origami płaskie z koła, kwadratu i trójkąta"


Dorota Dziamska w Przedmowie pisze: „Filmy animowane stały się nieodłącznym elementem życia każdego dziecka. Już przedszkolaki zbierają naklejki, obrazki i portrety ulubionych bohaterów kreskówek. (...) Dzieci chętnie o nich opowiadają, chciałyby też szybko je narysować, z czym często mają problem, bo nie zawsze samodzielnie wykonaneobrazki spełniają ich oczekiwania”. Trudno się z autorką nie zgodzić. Rzeczywiście nasze dzieci rosną otoczone przez bohaterów kreskówek – Kubuś Puchatek, Shrek, Gumisie, Noddy, Tomek i Przyjaciele... oj, jest tego dość trochę. A czy pamiętacie postaci z bajek naszego dzieciństwa? Rumcajs, Pszczółka Maja, Żwirek i Muchomorek, Muminki, Zaczarowany Ołówek :) Moje dzieci znają także i te postaci, dlatego wzory zaproponowane przez Dziamską nie wydały im się nieznajome (może z wyjątkiem Pokemona).

Autorka proponuje zabawę w origami. Tym razem jednak nie składamy trójwymiarowych modeli z jednej kartki papieru. Tworzymy bajowe postaci z płaskich technik sztuki origami. W tym celu potrzebujemy przygotować kwadraty, trójkąty lub koła w odpowiednich kolorach i wymiarach (autorka podaje dokładne informacje przy każdej propozycji modelu do złożenia). A potem już po prostu składamy według wzoru. Zabawa to dość pracochłonna, wymaga przygotowania odpowiedniego warsztatu pracy, ale daje sporo satysfakcji, kiedy już ułoży się dany model (nam wyszedł sympatyczny Pokemon:) ). Poza tym - od czego mamy zimowe popołudnia? Dorosłym więc trzeba będzie zaczerpnąć gdzieś cierpliwości, bo dzieci z całą pewnością będą nagabywały: „Mamo, a zrób mi (lub pomóż mi zrobić) jeszcze Cypiska (Gucia, Włóczykija, Teklę...)”.

Możesz kupić tutaj: Filmowe origami

Oprawa: Miękka
Ilość stron: 72
Rok wydania: 2010
Wydawnictwo: Bis
Wymiary: 20.5 x 29.5 cm
ISBN: 978-83-7551-163-5

Zajrzyj również do tych recenzji:
Ashley Wood "Origami. Przewodnik po sztuce składania papieru"
Christopher Hart "Szkoła rysowania. Zwierzęta z kreskówek"

Komentarze

  1. Tatiana ostatnio odkrywa magię origami – biedny Grzegorz... składa te żurawie i smoki, a Tatianie ciągle mało. :) Zachęcająca książka, w sam raz na zimowe wieczory z maluchem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Te wzory są naprawdę pracochłonne! Uprzedzam! :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Uwielbiam origami. Ostatnio na technice robiliśmy pelikana ;) A sama nie dawno zrobiłam lilię ;P

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz