Elżbieta Wasiuczyńska "Moja pierwsza księga pojazdów"

Napisała Asia Sąsiadek!Moja pierwsza księga pojazdów to zbiór obrazków z prostymi poleceniami zachęcającymi do zabawy. Pytania niezwykle angażują już roczne maluchy. Dziecko zachęcane jest do licznych aktywności: liczenia, pokazywania, zastanawiania się czy zmyślania. Poza tym książeczka uczy kolorów, kształtów, nazw zwierząt i maszyn, ale przede wszystkim ogromnie rozwija wyobraźnię.

Jak myślisz, dlaczego królik postanowił polecieć balonem? 
Co może go spotkać w tej podróży? 
Do kogo macha łapką? 

Nieodzownym, dopełniającym elementem są wspaniałe, tętniące życiem ilustracje. Piękne duże obrazki, dzięki którym dzieci poznają nie tylko, jak wyglądają pojazdy, ale także zwierzęta, zostały wykonane z miłych w dotyku materiałów (na pewno rozpoznaję polar), następnie, jak się domyślam, sfotografowane i przeniesione na papier. Są ciepłe i przyjazne. Przedstawiają maszyny, które prowadzone są przez różne zwierzęta. Połączenie pojazdu ze zwierzęciem bywa nieraz na tyle zaskakujące, że i dorośli chętnie zerkają do książeczki. Na jednym z obrazków znajdujemy na przykład pająka jadącego na hulajnodze, na innym koguta prowadzącego wóz strażacki.


Książeczka daje dużo możliwości twórczego czytania, do zabawy w kolorowym świecie. Każda strona, każdy rysunek, każdy tekst to początek długich rozmów z dzieckiem. Za każdym razem możemy opowiadać inna historyjkę.

Moja pierwsza księga pojazdów może stanowić odskocznię od tradycyjnych książeczek dla najmłodszych. Ta z ogromnym poczuciem humoru, niekonwencjonalnymi zestawieniami oraz różnorodnością zachęca dzieci do poznawania świata. Mali czytelnicy chłoną wiedzę, uczą się emocji i rozwijają.

Ogromnym plusem tej publikacji, według mnie, jest jej duży format, duża czcionka i twarda oprawa. Książka idealnie nadaje się dla mojego półtorarocznego synka. Od tygodnia wygrywa z wszystkimi innymi, które stoją na jego półeczce. Jestem przekonana, że to dzięki temu, że jest nietypowa w swym formacie oraz szacie graficznej i że jest tak radosna.


Możesz kupić tutaj: Moja pierwsza księga pojazdów  

Oprawa: Kartonowa
Ilość stron: 16
Rok wydania: 2011
Wydawnictwo: Egmont 
ISBN: 9788323753308

Komentarze

  1. Jak widać, słowo "rysunek" jest bardzo wieloznaczne...;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz