Barbara Gawryluk "Kaktus dobry pies"; "Kaktus szukaj!"Wydaje mi się, że Barbara Gawryluk jest najlepiej znana młodemu czytelnikowi z książek o zwierzętach. Autorka szczególnie umiłowała psy – dwie (trzy) z jej książek traktują o nich właśnie. Myślę tu o Dżoku i Kaktusie, który jest bohaterem tego posta. Gawryluk jest również autorką serii o świstaku Gwizdku zamieszkującym polskie Tatry.

Kaktusa poznaliśmy dzięki audiobookom wypożyczonym z biblioteki. Sukces, jaki bohater ten (a właściwie lektura o nim) odniósł w naszym domu, jest pewnie także wynikiem uwielbienia, jakim moja córka darzy wszelkie psy. A Kaktus jest wyjątkowo uroczy! To właściwie kundel, którego rodzina Wojtka i Weroniki, zabiera ze schroniska. Choć pies bywa dość niesforny, to jednak jego nowi właściciele mogą być z niego naprawdę dumni – wygrywa zawody dla psów, odnajduje zaginiona dziewczynkę, broni Weronikę przed chuliganami. To ciepła opowieść, w której poznajemy nie tylko czworonoga, ale zżywamy się także z rodzinką zamieszkującą Kraków. Razem z nimi idziemy na jagody (a może borówki?), smażymy placki ziemniaczane… Ciepły jest też głos autorki, bo to ona czyta dzieciom opowieść o Kaktusie. Polecamy!

Możesz kupić tutaj książkę: Kaktus szukaj!, Kaktus dobry pies

Komentarze

 1. Ale fajnie, że u Was w bibliotece można audiobooki pożyczać. Właśnie o Was myślałam robiąc wpis o przepiśnikach. Jestem ciekawa czy swój zapełniasz?
  Pozdrawiam!
  Iza

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że zapełniam:) A zakładka służy za ozdobę kuchni:)

   Usuń
 2. Naprawdę świetne książki dla najmłodszych, idealne na deszczowy dzień :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz