Nowości świąteczne

Święta za pasem - jak to mówią. Adwent lada moment. Założę się, że wielu z Was - ambitnych przecież - rodziców przygotowuje kalendarze adwentowe. I oczywiście, że nie ma w nim słodyczy i oczywiście, że są w nim zadania do wykonania. To przychodzę do Was z pomocą! Bo wiem,  z doświadczenia, że wymyślić 24 zadania wcale nie jest łatwo!

Propozycja jednego z nich - Przeczytajmy książkę o Bożym Narodzeniu!


A żeby nie powtarzać postów sprzed lat (jeden, dwa, trzy, cztery) - to rozejrzałam się tu i ówdzie i oto nowości!


(opisy pochodzą od Wydawców)


Ulf Nilsson "Hurra, są święta!"

Zakamarki
Zbliżają się Święta. Młody prosiak Rufus, za radą starego knura, ucieka z transportu do rzeźni. Niedługo potem spotyka równie bezdomną kotkę. Razem zasiedlają opuszczoną chatę, gdzie jak się okazuje, mieszkają jeszcze dwie myszy. Ale lista lokatorów niebawem znacznie się powiększy – ich chata zacznie pękać w szwach! Przyjaciele przygotowują się do Świąt, korzystając z książki Święta w naszym domu, bo sami niewiele o nich wiedzą.

Peggy Parish "Amelia Bedelia I Boże Narodzenie"

Wydawnictwo Literackie
tłumaczenie: Wojciech Mann„Amelia Bedelia i Boże Narodzenie” z pewnością umili zimowe wieczory tym, którzy po przeczytaniu „Wszystkich przygód Amelii Bedelii” wciąż mają ochotę na więcej! Zawód: pomoc domowa, (nie)idealna, lecz niezastąpiona Metoda działania: Amelia robi DOKŁADNIE TO, o co ją poprosisz – uważaj więc na słowa! Doświadczenie: od ponad 50 lat opiekuje się domem i dba o dobry humor czytelników na całym świecie Umiejętności dodatkowe: piecze najlepszy bezowy tort cytrynowy na świecie! Zaproście Amelię na święta, niech wprowadzi odrobinę (nie)porządku i (nie)kontrolowanego chaosu.

Matt Haig "Dziewczynka, która uratowała Gwiazdkę"

Zysk i S-kaPodróż na sam kraniec magii. Jeśli magia ma gdzieś swój początek, to czy może się nagle skończyć? Amelia dobrze wie, że aby spełniły się wszelkie życzenia, wystarczy poprosić starego, dobrego Ojca Gwiazdkę. Ale od pewnego czasu magia, w którą tak gorąco wierzy, zaczyna blaknąć, a sam Mikołaj martwi się już nie tylko realizacją nierealnych marzeń – smutne elfy, renifery spadające z nieba, złośliwe trolle… Wszystkie te nieszczęścia wróżą odwołaniu świąt. Ale Amelia nie jest zwykłą dziewczynką. I – jak Ojciec Gwiazdka szybko się przekona – jeśli święta mają zostać uratowane, sam może nie podołać temu zadaniu…


Stephanie Jeffs "Opowieść o Bożym Narodzeniu"

Wydawnictwo Święty Wojciech

Oto historia, która wydarzyła się dwa tysiące lat temu: narodziło się Dziecię, Jego przybycie ogłosili aniołowie, rozradowani pasterze przybiegli do żłóbka. Po nich z darami przybyli mędrcy z dalekich stron. A matka Jezusa, Maryja, zachowywała te wszystkie wydarzenia w swoim sercu. Ta pięknie zilustrowania opowieść o Bożym Narodzeniu przyniesie czytelnikom – małym i tym nieco starszym – dużo radości i pomoże zastanowić się nad jednym z najważniejszych świąt.


oraz dwie książki pomocnicze, czyli rodzice smażą karpia, a dziecko rysuje zwierzęta w szopce...
Noélie Viallet "Boże Narodzenie. Poznaję swoja wiarę"

WAMPoznaję swoją wiarę to chrześcijańska seria dla najmłodszych. Najwięcej frajdy i wiedzy przyniesie dzieciom powyżej 3 roku życia. W środku znajdziesz: Ciekawe teksty z miejscami na naklejki Gry edukacyjne Zabawy typu „połącz kropki” Kolorowanki Dlaczego każdego roku świętujemy Boże Narodzenie? Jakie zwierzęta towarzyszyły Świętej Rodzinie? Kto odwiedził Pana Jezusa w Betlejem? W tej książce znajdują się odpowiedzi, które spodobają się najmłodszym (oraz rodzicom!).Antonia Jackson, Felicity French "Boże Nardzoenie. Książka do kolorowania"

WAMPrzeżyj jeszcze raz historię o narodzinach Jezusa i stwórz własną książkę o Bożym Narodzeniu, kolorując piękne obrazki i czytając opowieść z Nazaretu i Betlejem.

Powodzenia! Dobrych przygotowań do Świat!

Komentarze