„Mysi domek. Pobawmy się!”Sporo ostatnio powstaje książek przypominających, czym jest zabawa. Wielu autorów tym samym bije na alarm – dzieciństwo przed tabletem, komputerem to nie dzieciństwo! Pierwsze trzy z internetowego brzegu…

Katarzyna Piętka „Gry i zabawy z dawnych lat” 
Izabela Łazarczyk-Kaczmarek „Gdyby rodzice byli dziećmi. Gry i zabawy” 

„Brulion zabaw… dla każdego/w podróży/podwórkowych dla każdego” 

Media Rodzina idzie tym tropem. Wydany przez nich „Mysi Domek” to absolutny majstersztyk i cudowne przeżycie czytelnicze. „Mysi domek. Pobawmy się!” to kartonowa książeczka dla dzieci 0-3. roku życia, które dopiero zaczynają przygodę z książkę, ale które już często wiedzą, jak odblokować komórkę mamy czy taty. Książka więc dyskretnie podpowiada, że można się bawić inaczej. Nade wszystko zaś warto znaleźć towarzyszy zabawy!

Na każdej rozkładówce mamy więc propozycję jakiejś zabawy – gry planszowej, gry w szklane kulki, szaleństw na śniegu, na placu zabaw, na huśtawce, na hulajnodze i wreszcie czytanie książek. „Mysi domek – informuje Media Rodzina - jest projektem Kariny Schaapman, która zbudowała go jako tło dla tej książeczki. Mysi domek powstał z kartonowych pudeł i papieru mâché. Do wykonania wnętrz Karina wykorzystała autentyczne tkaniny z lat 50., 60. i 70. XX wieku oraz przeróżne materiały. Mysi Domek można oglądać od frontu, tyłu i z boku, a liczy on przeszło setkę pokoików, przejść, zakamarków wyposażonych w mnóstwo potrzebnych sprzętów”. Pokoiki czy też miejsca na zewnątrz domku (na podwórku) zostały urządzone z dbałością o detale. Mamy tu miniaturowe przedmioty – maciupkie krzesełeczka, pozłacane kołateczki u drzwi, malutkie koszyczki na motki wełenki, tyci-tyci książeczki… sami widzicie, że zdrabniać się człowiekowi zachciewa, kiedy się naogląda tego mysiego domku. Dla dzieci – wierzę! – będzie to wciągająca lektura. Przyglądanie się szczegółom okazuje się fantastyczną zabawą.

Książka zmieści się do dziecięcego plecaczka i sprawdzi się wszędzie tam, gdzie trzeba poczekać i chwilę się sobą zająć. Gorąco zachęcam do tego, żeby wtedy pokazywać dzieciom, że nie tylko tablet czy komórka może je uratować przed nudą!

Ilustracje: Studio Schaapman
Oprawa: kartonowa
Rok wydania: 2019
ISBN: 978-83-8008-563-3
Wydawnictwo: Media Rodzina

Komentarze