Chcesz zostać wielkim naukowcem?
Naukowiec to ktoś, kto ma pasję odkrywania, jak działa nasza rzeczywistość. Nie będą ci do tego potrzebne ani próbówki, ani palniki Bunsena czy inne skomplikowane urządzenia.
Na początek sięgnij po tę książkę!
Znajdziesz w niej kilkadziesiąt nietuzinkowych pomysłów, jak prowadzić badania i obserwacje. Będziesz robić to samo, co słynni uczeni: analizować, kwestionować, próbować i eksperymentować. Uwaga! Może się zdarzyć, że zjesz obiekt swoich obserwacji, uniesiesz w powietrze spinacz bez użycia rąk lub zagrasz koncert na słomce do napojów!
Jest tu też miejsce na twoje notatki i rysunki, są także strony, które służą do wycinania i tworzenia różnych pomocy naukowych. Dzięki nim przeprowadzisz fascynujące doświadczenia. Będziesz się świetnie bawić i pokochasz przedmioty ścisłe! Po prostu otwórz tę książkę i pozwól, by wiedza sama wpadła ci do głowy!
Publikacja powstała we współpracy z MUZEUM NAUKI w Londynie, które jest odpowiednikiem warszawskiego Centrum Nauki KOPERNIKMama i Tata małej Be wybierają się na randkę. Przeglądając garderobę,
Mama orientuje się, że jej ulubiony, elegancki żakiet nie ma guzika.
Jedna ze skarpetek odkrywa w sobie żyłkę tropcielki i postanawia
odnaleźć zgubę; wyrusza na poszukiwania. Po drodze musi rozwikłać
jeszcze wiele zagadek: kto zjadł całą czekoladę mamy chomika? Jak pomóc
aktorom, którzy zapomnieli, jakie role odgrywają w przedstawieniu?
Skarpetka ma na wszystko radę, ale złodzieja nie ma i nie ma. Czy będzie
mogła liczyć na pomoc sroki? A może złodziej ukrył się w kawiarni, do
której poszła Mama? Dzieci tropią rzezimieszka wraz z dzielną
skarpetką-detektywem: przechodzą przez labirynt, rozwiązują krzyżówki,
rebusy i po nitce do kłębka dochodzą do rozwiązania zagadki.
Autorka znów pokazuje, że dla chcącego nic trudnego i warto podążać za
głosem intuicji, a wtedy wiele rzeczy lepiej się uda. Także ta bohaterka
pomaga wielu napotkanym bohaterom i zmienia ich los – a dzieci razem z
nią.
Wydawnictwo Poradnia K oddaje w ręce małych czytelników specjalnie zaprojektowaną, inspirowaną przygodami ulubionych dziecięcych bohaterów activity book. Po mistrzowsku zilustrowana, przepełniona kalamburami, zagadkami, quizami, kolorowankami oraz ćwiczeniami rozwijającymi pamięć i wyobraźnię, dostarczy wielbicielom talentu Justyny Bednarek i Daniela de Latoura mnóstwa niezapomnianej zabawy.
Aby dobrze rozwiązywać zadania, warto znać losy bohaterów z „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek” i „Nowych przygód skarpetek (jeszcze bardziej niesamowitych)”, ale nie jest to warunek konieczny. Bardzo przydadzą się tu spryt i skupienie. Pomoc rodziców nie jest potrzebna, ale może będą chcieli się włączyć do wspólnej zabawy, kolorować i rozwiązywać łamigłówki. Na końcu książki znajduje się lista odpowiedzi, więc nawet jeśli któraś zagadka będzie za trudna, można wspomóc się kluczem.
Czy autorzy każą nam długo czekać na trzecią część przygód skarpetek? Tego nie wiemy, ale na pewno czas oczekiwania umili wyjątkowa activity book, która będzie idealnym prezentem na mikołajki lub pod choinkę.
Pierwsza część skarpetkowej sagi - „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” – osiąga rekordowe nakłady. Była najczęściej nagradzaną pozycją literatury dziecięcej zeszłego roku. Została uznana za Najlepszą Książkę Dziecięcą Roku w konkursie „Przecinek i Kropka” i otrzymała Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy. Znalazła się w kanonie lektur szkolnych dla klas I-III, obok takich pozycji jak choćby „Baśnie” Hansa Christiana Andersena czy „Brzechwa dzieciom”. Została też przetłumaczona na czeski. Cały czas dostępne są pozostałe tytuły autorstwa pisarki: „Pięć sprytnych kun” (książka z nominacją literacką do tytułu „Najlepszej książki dziecięcej” w konkursie IBBY) w oraz „W to mi graj. Bajki muzyczne” z mistrzowskimi ilustracjami Józefa Wilkonia.
Trzymasz w rękach istną kopalnię łamigłówek dla dzieci. Można tu błądzić w labiryntach, rozwiązywać krzyżówki, kolorować ukryte obrazki, tropić różnice. Dobra zabawa i trening logicznego myślenia zapewnione! A dodatkowo nauka języka polskiego – wszystkie ćwiczenia doskonalą znajomość ortografii.
Monika Hałucha jest absolwentką filologii polskiej oraz studiów podyplomowych, w ramach których badała literaturę dla dzieci i młodzieży pod kątem wyzwań nowoczesności. Pracuje jako redaktorka, popularyzuje czytelnictwo, prowadząc z przyjaciółmi warsztaty Czytaki i Spółka oraz działając w Polskiej Sekcji IBBY. Kocha słowa – czyta niemal wszystko i od zawsze. Kolekcjonuje piękne książki dla dzieci.
Anita Graboś jest absolwentką wydziału grafiki na warszawskiej ASP. Ilustruje książki, kolorowanki, projektuje okładki do książek dla dzieci i dorosłych. Współpracuje z magazynem „Świerszczyk”, gdzie prowadzi rubrykę „rysunkowo”.
Komentarze
Prześlij komentarz