Książki z geograficznym zacięciem

[opisy pochodzą od wydawców]

 

Andrzej Fedorowicz "Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków" 


Zbiór pasjonujących opowieści o niezwykłych wyprawach polskich podróżników od średniowiecza do czasów współczesnych.

W nieznane i dookoła świata. Na najwyższe szczyty i niedostępne bieguny. Przez bezkresne oceany i bezludne pustkowia. Polacy od wieków podróżują po lądach i morzach, zapuszczając się w najdalsze zakątki naszej planety. Przed wami historie słynnych polskich podróżników i ich niesamowitych wypraw. Wśród bohaterów książki są zesłańcy i piraci, badacze i awanturnicy, sportowcy i dziennikarze. Od średniowiecznego mnicha Benedykta Polaka, przez legendarnego Maurycego Beniowskiego, Leonida Teligę, Tony’ego Halika i Jerzego Kukuczkę, po Marka Kamińskiego i Aleksandra Dobę.

 
 Marc Martin "Milion rzeczy"Wulkany i turbany, wieżowce i lodowce, maskonury i lemury – czy zmieścił się tu cały świat? No… prawie. Kolorowa książka obrazkowa "Milion rzeczy" to podróż przez przyrodę i obyczaje różnych kontynentów. 

Od Hongkongu po Amazonię i od Ułan Bator po Antarktydę – wybierz się na wyprawę dookoła świata, by przekonać się, że każdy jego zakątek to wyjątkowe miejsce. Wyluzowane leniwce, kolorowe krowy, prastare piramidy, katastrofalne korki, tłoczące się tłumy… za każdym rogiem czeka jakaś niespodzianka! Pełna urzekających ilustracji, intrygujących detali i zaskakujących ciekawostek przygoda dla młodszych i starszych globtroterów.Tim Marshall "Więźniowie geografii. 12 map, które pomogą Ci zrozumieć świat"

   • Jak USA stały się supermocarstwem?
  • Dlaczego ludzie toczą wojny?
  • Dlaczego jedne kraje są bogate, a inne biedne?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w niniejszej książce. Dzięki zawartym w niej mapom zrozumiesz, w jaki sposób geografia kształtowała historię. Dowiesz się również, jak góry, rzeki i morza wpływają na decyzje światowych przywódców, a także dlaczego geografia sprawia, że historia się powtarza. To wyjątkowe wprowadzenie do polityki międzynarodowej zainspiruje ciekawskich na całym świecie.

Znakomite ilustrowane streszczenie światowego bestsellera Więźniowie geografii autorstwa Tima Marshalla.

 

 Ignotofsky Rachel "Wspaniała Planeta Ziemia i jej przyroda "


 

Zapraszamy na fascynującą wędrówkę po naszej planecie i jej dużych i małych ekosystemach - od raf koralowych, pustyń, przez lasy deszczowe aż po kroplę wody.

Za pomocą rysunków, map i infografik autorka wyjaśnia, jak funkcjonuje Ziemia i jak możemy o nią dbać, chroniąc jej rozmaite ekosystemy, ich mieszkańców i jej biologiczną różnorodność.

Ten niezwykły przewodnik po naszym wspaniałym wspólnym domu na pewno ucieszy dociekliwych czytelników w różnym wieku. Ale ciekawe!

 

Barbara Caillot, Aleksandra Karkowska "A może morze?""A może morze?" to zeszyt interaktywny dla dzieci i młodzieży zawierający ciekawostki dotyczące Bałtyku, propozycje zabaw na plaży, zagadki i zadania.

Czy wiesz, że:

  • piasek piszczy pod stopami
  • belona ma zielone ości
  • wydmy wędrują
  • kur diabeł to ryba
  • morzeczki noszą bursztyny
  • morświn to krewny delfina?
Zapraszamy na spacer wzdłuż bałtyckiego wybrzeża. Poznaj latarnie morskie, przyjrzyj się pracy rybaków, przeprowadź wywiad z wilkiem morskim!

Pokochaj Bałtyk!


Komentarze