Krzysztof Poznański "Zanim pojawiły się dinozaury. Niesamowite dzieje Ziemi"

 [Materiał pochodzi od wydawcy]
 

Zanim pojawiły się dinozaury. Niesamowite dzieje Ziemi

Już w sierpniu ukaże się kolejna książka popularnonaukowa dla dzieci autorstwa Krzysztofa Poznańskiego, popularyzatora nauki i youtubera znanego jako Naukowo TV!

Czy potrafisz wyobrazić sobie świat przed pojawieniem się człowieka? Dzięki książkom Krzysztofa Poznańskiego będzie to jak najbardziej możliwe! „Zanim pojawiły się dinozaury” stanowi swoisty prolog do innej publikacji autora „Dinozaury i wielkie ssaki”, ale obie książki można też czytać zupełnie odrębnie.

Zapraszamy na wycieczkę do świata stworzonego dzięki nauce oraz wyobraźni setek badaczy i entuzjastów prehistorii. Zwiedzimy odległe zakątki prekambru i paleozoiku, a ty przekonasz się, że stworzenia mniej medialne od dinozaurów wcale nie ustępują im charyzmą i ciekawą biologią. Oddajmy w twoje ręce książkę wyjątkową – nie ma znaczenia, czy jesteś zagorzałym pasjonatem prehistorii, czy dopiero zaczynasz poznawać dzieje Ziemi. Treści, które tu znajdziesz, pomogą ci usystematyzować posiadane informacje i wzbogacić wiedzę o potężną dawkę ciekawostek z różnych dziedzin albo dowiedzieć się czegoś całkiem nowego.

Krzysztof Poznański – popularyzator nauki i twórca kanału Naukowo TV na YouTube. Autor książki „Dinozaury i wielkie ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi”. Pasjonat nauk o Ziemi i ukazujących miejsce naszej planety we wszechświecie. Na swoim kanale przystępnie tłumaczy skomplikowane zagadnienia dotyczące nauki. Prowadzi liczne warsztaty, wykłady i prelekcje. Przez dzieci nazywany „panem od dinozaurów”.

Tak o sobie i swoich działaniach pisze Krzysztof Poznański:

Nauczanie, kiedy byłem młodszy, kojarzyło mi się z wkuwaniem nudnych regułek w szkole i z rozwiązywaniem skomplikowanych zadań. Wiele razy zastanawiałem się czy nie można uczyć się inaczej – obrazami, opowieściami wpływającymi na wyobraźnię czy eksperymentami myślowymi. Po latach udowodniłem sobie i moim widzom, że można.

Tak właśnie powstał projekt NaukowoTV, a ja stałem się popularyzatorem nauki.

Jest to nie tylko moja praca, ale także pasja.

Pierwsza książka Krzysztofa Poznańskiego:


Działania autora można znaleźć na stronach:

https://www.youtube.com/c/NaukowoTV/videos  (185 tys. subskrypcji)

https://www.facebook.com/naukowotv

https://www.naukowotv.pl/

 

Tytuł: Zanim pojawiły się dinozaury. Niesamowite dzieje Ziemi

Tekst: Krzysztof Poznański (Naukowo TV)

Ilustracje: Natalia van Schoten

Wiek: 9-12 lat

Data premiery: 8 sierpnia 2023 r.

Komentarze