Llimós Anna, Creixell Cristina "Plastyka dla dzieci"

Należę do rodziców plastycznie nieuzdolnionych i bez artystycznej wyobraźni. Boleję nad tym dość często:) Jednak jest ratunek! Ogromnie pomocne są blogi uzdolnionych mam (ostatnio namiętnie oglądam też blogi o tym, jak niektórzy urządzają swoje domy), ale i książki z gotowymi pomysłami. Pisałam już o kilku takich pozycjach.

"Domowe laboratorium wiedzy" 
Dorota Dziamska "Filmowe origami, czyli origami płaskie z koła, kwadratu i trójkąta" 
Kristin Dahl, Mati Lepp "Matematyka ze sznurka i guzika" 
Ashley Wood "Origami. Przewodnik po sztuce składania papieru" 
Dariusz Żejmo "Zabawy plastyczne dla przedszkolaków" 

Plastyka dla dzieci to opasłe tomiszcze. Pomysły na artystyczne zabawy zostały posegregowane pod kątem materiału, którego trzeba użyć, i zebrane w dwunastu rozdziałach. Na rozkładówce znajdziemy listę materiałów, które będą nam potrzebne, oraz instrukcję w punktach dopełnioną fotografiami przedstawiającymi kolejne etapy pracy. Propozycje te są naprawdę proste i – co najfajniejsze – pozwalają wykorzystać te materiały, które mamy w domu. Na przykład tekturowe tacki, plastikowe butelki, korki, metale i inne materiały z odzysku. Jest również osobny rozdział poświęcony papier-mâché (masie papierowej).

Więc wzięliśmy się z Jankiem do pracy:) I oto nasze dzieło! Parking!


Możesz kupić tutaj: Plastyka dla dzieci 

Oprawa: Twarda
Ilość stron: 368
Rok wydania: 2011
Wydawnictwo: Arkady 
Wymiary: 24.0 x 30.0 cm
ISBN: 9788321347424

Komentarze

  1. Oooo, ja tu pierwszy raz, ale fantastyczny blog! Też bym mogła opisać się słowami "Z wykształcenia polonistka, mama z powołania".
    Sama mam małego synka i powoli zaczynamy czytać książeczki :) Tyle tego teraz, że nie wiadomo, co wybierać, tak że na pewno będę tu zaglądać!

    Zapraszam też do siebie na świeżutkiego bloga :)
    http://ksiazkozaur.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz