Roksana Jędrzejewska-Wróbel "Sznurkowa historia"


W ostatnim poście dotyczącym książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel trochę narzekałam, że autorka wpadła w schemat, że kolejne jej publikacje są jak pisane przez kalkę. Zupełnie nie można tego powiedzieć o Sznurkowej historii, która jest książką przecudnie mądrą i bogatą w treść. Jak donosi wydawnictwo Bajka: „Jest to wydanie drugie książki, którą po raz pierwszy wydała w 2004 roku Nasza Księgarnia. Książka szybko podbiła serca czytelników, została lekturą szkolną i… zniknęła z księgarskich półek”.


Bohaterem tej opowieści jest zwykły sznurek, który zostaje zakupiony przez sześcioletnią Mariannę. Dziewczynka owija nim prezent dla dziadka. Paczka będzie leciała daleko, daleko, więc sznurek przeżywa wyjątkową przygodę. Ale potem… kończy się jego zadanie i ląduje w szufladzie. I całe szczęście, że właśnie tam, choć niestety przez długi czas panowała pośród przedmiotów tam się znajdujących beznadzieja. Aż pewnego dnia… los przedmiotów niepotrzebnych cudownie się odmienia!

Ta prosta historia pomaga odkryć wiele! Że nie warto się spieszyć, że warto myśleć o przyszłości, że warto mieć nadzieję, że nic i nikt nie jest niepotrzebne, że życie lubi przynosić niespodzianki… Innymi słowy, mnóstwo w tej opowieści optymizmu. Ponad historią o sznurku unosi się wiara i radość.


Książka może się stać dla dziecka także impulsem do tego, żeby inaczej patrzeć na rzeczy, zabawki, które są zniszczone. Może wyzwolić w nim wyobraźnię, która na przykład potrafi z niepotrzebnego nikomu widelca zrobić bransoletkę. I wiele więcej!


Możesz kupić tutaj: Sznurkowa historia 

Ilustracje: Agnieszka Żelewska
Wydawnictwo: Bajka
Wymiary: 245 x 245 x 10
Ilość stron: 40
Oprawa: twarda
Ilość stron: 40
Rok wydania: 2012
 ISBN: 978-83-61824-46-6

Komentarze

  1. Lubię takie książki, o zwykłych przedmiotach, które stają się czymś niezwykłym, jeśli tylko damy im szansę. Takie są dla mnie "Bajki na dłuższą metę" :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiamy z Tymkiem "Sznurkową historię":) Właśnie przygotowuję recenzję:) Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz