Anna Nowacka-Devillard „Apetyt na Wietnam. Nem”


Anna Nowacka-Devillard konsekwentnie oprowadza nas po świecie, wodząc za nos. Jej opowieści o odległych zakątkach świata testują żołądek czytelnika. Jeśli jesteś głodny, zaraz zaczyna ci burczeć w brzuchu. Mimo że papier nie pachnie ani kolendrą, ani chińskimi grzybkami, zaczyna cieknąć ślinka. Moc słowa i wyobraźni.


Czy wiecie, co to jest nem? Że Wietnamczycy uwielbiają przysłowia? Że panny młode zakładają różowe Áo Dài? Tego i innych interesujących rzeczy dowiemy się z historyjki o Bích Vân i jej rodzinie. I tym razem mama opowiada historię rodzinną – dziadek kupił kiedyś bawoła, który nie chciał pracować. Dopiero gdy zwierzę posmakowało nem, zabrało się do ciężkiej pracy.


Zatem historyjka, dwa przepisy, łamigłówki, słowniczek oraz kilka encyklopedycznych notek to sposób na serwowanie dzieciom Orientu w najłatwiej przyswajalnej formie. „Apetyt na Wietnym” wyostrza apetyt na podróże, choćby tylko internetowe, choćby tylko palcem po mapie. Są dobrym wstępem do zainteresowania dzieci innymi kręgami kulturowymi, przygotowaniem wyprawy, która może kiedyś będzie miała szansę się zrealizować.Wydawnictwo: Widnokrąg
Wymiary: 275 x 205 x 5
Oprawa: miękka
Rok wydania: 2014
ISBN: 9788393298457

Komentarze